Blog

Decoupage Collage Czyli Listowniki Lata 20, 30

Listowniki Decoupage Collage

Kochani! Nie mogę nacieszyć się w tym roku moim ogródkiem. Całe prawie dnie, jeżeli jest tylko ładna pogoda spędzam na słońcu i wśród zieleni.

W ostatnich latach tak mało miałam słońca i przyrody, że dwa, trzy tygodnie wakacji niewiele mi pomagały zregenerować siły. W tym roku jest inaczej.

Na początku wiosny kupiliśmy z Krzysztofem rowery i staramy się prawie codziennie zwiedzać nasze okolice. Nawet nie przypuszczałam, że dwa kilometry od Warszawy są takie piękne plenery nie ustępujące miejsca Mazurom. Po prostu mam Mazury 80 metrów od domu!

Uwielbiam pędzić na rowerze, gdy wiatr szumi w uszach i wplątuje się we włosy, a odgłosy ptaków i zapach próchnicy leśnej wypełnia całą moją duszę! Czuję, że odradzam się na nowo. Przypominam sobie także moje beztroskie lata spędzone w starym dworku na wsi razem z mamą.

Powoli także powracam do jednej z moich dawnych pasji życiowych, a mianowicie do rozwoju osobistego. Tak właściwie, to nigdy od niego nie odeszłam zbyt daleko, po prostu trochę zaniedbałam pewne obszary mojego życia. Niestety kiedy pasja przeradza się w pracę, czasami człowiek zapomina o swoim jestestwie. A większość mojego dorosłego życia to była praca nad sobą i samodoskonalenie. Prace artystyczne i decoupage także pomagają z pewnością w odkrywaniu swojej duszy i rozwijają talenty nie tylko artystyczne. Rozwija się przede wszystkim wyobraźnia, a także intuicja, jeżeli pozwalamy jej na to. Wszystkie nasze zdolności się rozwijają, także podejmowanie decyzji, które pomagają w realizacji projektów. Dlatego ważne jest nie tylko nauczenie podstaw decoupage, co może być prostą zabawą, ale także wgłębienie się w niektóre obszary nas interesujące.

 

W technikach bardziej zaawansowanych największą rolę odgrywają kolaże. Często decoupage Collage jest formą artystyczną zbudowaną z gotowych elementów takich jak gazety, zdjęcia, obrazki, ale poprzez zastosowanie różnych technik dodatkowych oraz sam wybór obrazów i motywów powstaje pojedyncze i niepowtarzalne dzieło już nie tylko rękodzielnicze, ale artystyczne – Decoupage – Collage.

Poniżej dwie takie prace listowniki dekupaż – collage, wykonane przez moje kochane uczennice Martę i Darię, każda w innym stylu, choć temat narzucony przeze mnie. Dziewczyny miały wykonać tym razem listowniki nawiązujące stylem do lat 20,30 z wykorzystaniem frywolnych dam z tego okresu.

decoupage collage

półka decoupage

decoupage klasyczny stylowy

lata 20 decoupage stylowy

decoupage na listowniku

dekupaż klasyczny

collage decoupage

kursy decoupage collage

kolaż artystyczny

decoupage kolaż

A tutaj oba listowniki Decoupage Collage w swojej krasie:

decoupage klasyczny

szkoła decoupage prace uczniów

W dniach 15-20 lipca odbędzie się I Etap Szkoły Decoupage – w wydaniu wakacyjnym. Kto ma ochotę można do nas dołączyć. Wakacyjna promocja na ten termin 1550 zł zamiast 1800 zł. Serdecznie zapraszam tel. 508 26 26 32

Dodaj komentarz