Decoupage Blog i Szkoła Asket

co na weekend?

W najbliższy weekend  20 lutego, w sobotę odbędzie się kurs decoupage 3 i pastą strukturalną z kamieniczką na konewce. Do wyboru będzie konewka w stylu letnim lub w stylu zimowym, jak kto woli.

Całość warsztatu kosztuje 280 zł i można się jeszcze zapisać.

konewka - kamieniczka na konewce

konewka 3d z pastą strukturalną

W niedzielę natomiast 21 lutego w godz. 11-17.30 odbędzie się kurs PODSTAWOWY Decoupage Klasyczny na który zapraszam wszystkich, którzy nie spotkali się dotychczas z tego rodzaju „dekupażem”. Mam na myśli prawdziwy decoupage z klasycznym papierem, gdyż ostatnio modna technika serwetkowa nie oznacza decoupage klasycznego. Na tym kursie bardzo zasadniczo opowiadam jak rozpocząć swoją pracę z decoupage na różnych powierzchniach, jakie trzeba mieć narzędzia oraz preparaty oraz dokładnie badamy na czym polega cały proces w technice decoupage klasycznego. W części warsztatowej tego kursu dekorujemy dwie małe powierzchnie ceramiczną i drewnianą. Oba przedmioty zabiera uczestnik ze sobą jako własność.

Na kursy można zgłaszać się tel. 508 26 26 32 oraz e-mailem (z boku strony)

Wiele osób zastanawia się, czy jeżeli ktoś np. na własną rękę rok zajmuje się modnym „decoupage” czyli naklejaniem serwetek na pudełka, jajka styropianowe itp. powinien wziąć udział w tym kursie podstawowym. Pytanie jest oczywiście dla tych, którzy rozważają przyjście na kurs.

Moi drodzy, niestety bardzo często zdarza się, że naklejenie 500 serwetek na różne przedmioty niekoniecznie ułatwia pracę z klasycznym decoupage. Obejrzenie 300 filmików w necie niekoniecznie daje nam prawidłowe umiejętności, a niezrozumienie niektórych czynności, powoduje ich błędne powielanie, w rezultacie często ostateczny wygląd prac (przedmiotów zdecoupageowa’nych) pozostawia wiele do życzenia.

1. Czy podobają mi się moje prace i są doskonale wykończone i co to znaczy „doskonale wykończone”?

2. Czy przyklejając motyw papierowy powinnam posmarować wcześniej powierzchnię przemiotu?

3. Czy jeżeli użyję zwykłego wikolu do klejenia motywów papierowych, to robię dobrze? Co stanie się z moją pracą po 5 latach, gdy użyję wikolu zamiast kleju do decoupage?

4. Mogę użyć lakieru matowego do wykończenia, a potem zmienię zdanie i z połyskiem?

5. Czy butelka, na którą chce położyć krakelurę jednoskładnikową powinna być pomalowana wcześniej farbą?

6. Czy metalową konewkę mogę od razu pomalować farbą akrylową?

7. Dlaczego lakierując przedmiot już któryś raz robią mi się „smugi po pędzlu?”

itd….

Jeżeli na któreś z tych przykładowych pytań nie znasz dokładnej odpowiedzi, to na pewno nie jesteś specjalistą od decoupage, a na tym kursie otrzymasz odpowiedzi.

P.S.

Nie dam nikomu gotowej odpowiedzi kiedy na taki kurs się wybrać. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. To tak jak w szkole. Niektórzy nieznając tabliczki mnożenia próbują skończyć szkołę średnią i nawet im to wychodzi. Jednak łatwiej nauczyć się dobrze podstaw, aby potem nie brać korepetycji, gdybyśmy chcieli udać się na studia, gdzie matematyka jest jedną z ważniejszych przedmiotów.

Uzupełniłam trochę także terminarz kursów -jest tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top