O Asket

 
Jeżeli kliknąłeś na tę zakładkę, pewnie chciałbyś dowiedzieć się czegoś o mnie.

Na imię mam Magdalena, ale mówią na mnie Asket, bowiem taki przydomek sobie obrałam w moim dorosłym życiu.

Decoupage poznałam 14 lat temu i stał się moją pasją do tego stopnia, że od 12 lat stałam się trenerem i nauczycielem, otwierając najpierw moją pracownię “Magiczna Octava”, a następnie szkołę (Art Szkołę Asket) według mojego autorskiego stylu i programu dekorowania.

Z wykształcenia jestem managerem od projektów, bowiem ukończyłam Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademię im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracowałam w różnych firmach, od małych po duże korporacje, jednak zawsze gdzieś w duszy wiedziałam, że to nie moja ścieżka, i że przebywam tu tylko kilka chwil.

Tracąc pracę w ostatniej firmie kilkanaście lat temu, pozostały mi dwie rzeczy: poszukać pracy w kolejnej z niepewnym jutrem lub spróbować zrobić coś zupełnie nowego i coś swojego. Nie była to pracownia decoupage, ale założyłam zupełnie bez pieniędzy małą firmę i … prowadzę ją do dzisiaj.

Dzisiaj z całą odwagą mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają!

Założyłam swoją szkołę, aby dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z tymi, dla których ważne jest otaczanie się pięknymi przedmiotami wytworzonymi własnoręcznie, z tymi, którzy lubią dobrą, kreatywną zabawę oraz z tymi, którzy chcą odstresować się choć na chwilę wysiadając z pędzącego pociągu świata.

Pragnę zarazić Was moją pasją do klasycznego decoupage, do stylu Shabby Chic, Sandinavian, Provance i Vintage, do wnętrz i przedmiotów z duszą.

Chcę pokazać Wam, że stylowe wnętrza to nie tylko przywilej dużych rezydencji i pałaców i że można mieszkać pięknie nie tylko za wielkie pieniądze, że można mieć swoją pasję pomimo monotonnej pracy, że można także zapomnieć swoje problemy dzięki zagłębianiu się arkana dekorowania i swojej nowej pasji.
Od lat moim mottem jest:

filozofia decoupage asket

Dlatego moje strony pełne są zdjęć i różnych inspiracji do kreatywnej zabawy z różnymi przedmiotami użytkowymi.

Od ponad 30 lat zajmuję się rozwojem osobistym oraz ezoteryką.

Studiowałam różne techniki i metody pracy nad sobą, od technik szybkiego uczenia, po Silvę, hipnozę, hunę, reiki, kończąc na metafizyce i białej magii.
Dzisiaj, po latach doświadczeń mogę stwierdzić, iż wszelkie metody, stosowane z dystansem i rozsądkiem są pomocne i korzystne w budowaniu własnego rozwoju oraz pogłębiania świadomości. Dzisiaj wiem także, że duże spełnienie i satysfakcję oraz rozwój osobisty dają także dziedziny artystyczne, w tym: decoupage.

Przy tworzeniu swoich prac często wykorzystuję różne techniki doskonalenia umysłu, szczególnie intuicyjne do zwiększenia kreatywności oraz hipnozy dynamicznej do usprawnienia procesu tworzenia.

Decoupage dało mi ogromną swobodę w wyrażaniu samej siebie. Stosunkowo prosta technika, daje jednak nieograniczone możliwości kreacji i wyrażania swoich pragnień i tęsknot. Dla niewprawnego obserwatora, ograniczona liczba motywów papierowych i serwetek oraz przedmiotów ozdabianych, może przedstawiać się jako powtarzalna wyklejanka, nie warta większego zainteresowania. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się, że wiele prac posiada indywidualny charakter danego artysty-hobbysty, nadając ozdobionemu przedmiotowi unikalny charakter.

O Asket

Dzisiaj z uwagi na popularność decoupage serwetkowego, który wyparł prawie klasyczny decoupage i bylejakość wylewającą się strumieniami z serwisów społecznościowych i całego internetu, moja szkoła stawia na klasykę i jakość, bowiem tylko jakość obroni się w przestrzeni czasu. Piękna dekoracja bez względu na to kiedy została zrobiona, zawsze cieszy oko i skupia podziw obserwatorów danego dzieła. Piękny przedmiot z uwagi na kunszt wykonania może przetrwać dla następnych pokoleń, bo często chronimy to co piękne. Kiepska jakość i brzydota niestety ginie przedwcześnie i bezpowrotnie. Czy lubimy brzydkie otoczenie i przyjemność nam sprawia pławienie się w tandecie? Nie nikt tego nie lubi. Nawet, jeżeli mówimy, że nie stać na to lub to, to coś kiepskiego/taniego kupujemy tylko z konieczności. Jednak w przypadku rękodzieła na jakość możemy mieć wpływ. My sami tworzymy nasze “dzieła” i od nas zależy ile godzin poświęcimy na stworzenie czegoś pięknego bądź kiepskiego!

Obecnie, po 15 latach mieszkania w zatłoczonej i zanieczyszczonej Warszawie, spełniłam swoje kolejne marzenie i przeprowadziłam  się do nowego domu 2 km od Warszawy w Stronę wypoczynkowego Nieporętu. Dlatego też moim głównym  zainteresowaniem w wolnym czasie jest dekoracja domu oraz przerabianie i malowanie mebli i różnych przedmiotów użytkowych.

Na mojej poprzedniej stronie akapit:

“Kocham przyrodę i czuję z nią nierozerwalną jedność. Daje mi siłę i szczęście. Niestety, od paru lat mieszkam w dużym mieście, na skutek czego nie mam większego kontaktu z przyrodą. Obecnie jednak, będąc tutaj, w Warszawie, mogę z powodzeniem spełniać swoje marzenia i realizować kolejne cele.

Nie jestem mieszczuchem i często tęsknię do zapachu świeżo ściętej trawy, czy świergotu ptaków, którym wtóruje szum krzewów bzu i skrzypienie konarów starej akacji. Kiedyś takie dźwięki wpadały przez otwarte okno do mojego pokoju….”

Akapit ten zostawiam tutaj, aby przypominał mi, że marzenia się spełniają, bo przez całe tegoroczne lato do mojego pokoju wpadał zapach świeżo ściętej trawy, a od czasu do czasu odwiedzały mnie pszczoły i motyle….

Życzę Wam spełnienia wielu marzeń oraz determinacji w ich osiąganiu.

P.S. i pamiętajcie o jakości Waszej pracy 🙂

Zobacz poniżej program o mnie w TV EDUSAT Moja Pasja Decoupage

 

galeria decouopage

GALERIA DECOUPAGE

 

X