Decoupage Blog i Szkoła Asket

O Asket

Witaj w moim świecie! Tu, gdzie radość tworzenia i spontaniczne odkrywanie piękna wokół zaspokaja naszą największą potrzebę bycia szczęśliwym. Tu i teraz. Zwłaszcza w dzisiejszych, ciekawych czasach. Każdego dnia uczę się cieszyć z promyka słońca, który przebija się przez płaszcz zasnutego nieba, z kubka lurowatej kawy, którą piję przed południem i z każdej bombki, którą udaje mi się krzywo udekorować.

Z czasem odkryłam, że własnoręcznie wykonywane dekoracje i różne sztuki plastyczne, w tym decoupage, to nie żadne „rękodzieło”, tylko narzędzie do poznania siebie i swoich możliwości. Właściwie to chodzi głównie o przekraczanie własnych granic. O wyznaczanie nowych obszarów i radosne ich pokonywanie. Tylko dzięki pokonywaniu własnych ograniczeń czujemy się spełnieni i szczęśliwi.  Przy okazji odkrywamy czym jesteśmy, z czym rezonujemy, a co nie należy do naszej bajki.

 

asket decoupage

Dlatego, chcąc się dzielić moimi doświadczeniami założyłam swoją Szkołę Decoupage i Szkołę Shabby Chic, aby Cię zainspirować do odkrycia siebie na nowo i to w każdym wieku! Zawsze jest dobry czas na odkrywanie swojej twórczości, czy właśnie wchodzisz w dorosłe życie, masz małe dzieci, rozwijasz swoją karierę czy już zostałaś babcią. W każdym z tych etapów Matrix ma dla Ciebie zapełniony kalendarz i pokazuje Ci, że wszystkie priorytety są ważniejsze od Ciebie. Myślisz, że przyszłaś na świat, aby spełniać jego wolę czy swoją wolę?  A może po to tu jesteś, aby być artystką swojego życia…

decoupage blog

Na imię mam Magdalena, ale możesz nazywać mnie Asket

Decoupage poznałam ponad 18 lat temu i stał się moją pasją do tego stopnia, że stałam się artystką i trenerem, otwierając najpierw moją pracownię „Magiczna Octava”, a następnie na bazie moich doświadczeń stworzyłam autorską szkołę dekorowania różnych przedmiotów użytkowych. Obecnie Art Szkoła Asket to kwintesencja mojego dorobku artystycznego, podzielonego na trzy obszary: decoupage, malowanie dekoracyjne mebli i przedmiotów użytkowych oraz dekorowanie ozdób świątecznych.  Dużą wagę przykładam do precyzji i wysokiej jakości wykonywanych dekoracji oraz do konkretnych technik tak, aby absolwent po skończonej Szkole mógł dalej rozwijać swoje artystyczne umiejętności już na własną rękę.

Z wykształcenia jestem managerem od projektów, pracowałam w różnych firmach, od małych po duże korporacje, jednak zawsze gdzieś w duszy wiedziałam, że to nie moja ścieżka,  a ostatnia utrata pracy stała się dla mnie możliwością do rozpoczęcia swojej przygody życia na moich warunkach. Wtedy założyłam zupełnie bez pieniędzy małą firmę i … prowadzę ją do dzisiaj.

Dzisiaj z całą odwagą mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają!

 

Marzenia jednak nie rodzą się na pniu z nudów, ani nie realizują poprzez pstryknięcie palcami. Dzisiaj z perspektywy już dojrzałej osoby mogę z całą pewnością stwierdzić, że osiągnęłam to wszystko dzięki temu, że mając zaledwie 12 lat moim priorytetem w życiu był już wtedy rozwój osobisty.

To pytania egzystencjalne oraz ciekawość świata, a nie malarstwo czy sztuka, już od najmłodszych lat zajmowały moją głowę, choć lubiłam w szkole plastykę i sprawiało mi wielką przyjemność malowanie „farbkami” na białym brystolu.  Będąc osobą empatyczną często czułam się nieszczęśliwa, a czarny kolor ubrań przez kilka lat był moim „znakiem firmowym”. Dzisiaj śmieję się z tego, jednak wtedy powstała we mnie chęć zmiany mojego życia i zmiany mojego całego systemu przekonań.

Niezliczone ilości godzin spędziłam nad książkami rozpoczynając od ufo, a kończąc na hunie. Potem było wiele kursów doskonalących, bazujących na rozwoju wizualizacji, intuicji i świadomości. Gdy już dobrze zaczęłam pracować nad swoim rozwojem – pojawił się decoupage – zupełnie niespodziewanie. I gdy myślałam, że będę pomagała ludziom poprzez wskazywanie im drogi do samorozwoju, zaczęłam pomagać rozwijać się artystycznie.

Niezbadane i kręte są nasze ścieżki, ale gdy naprawdę tego chcemy wszystkie drogi w końcu prowadzą nas do celu.

Od kiedy założyłam pracownię stale realizuję moje motto, które brzmi: żyj z pasją, śmiej się często, inspiruj innych!

filozofia decoupage asket

 

Uwielbiam inspirować dzielić się moją wiedzą z tymi, dla których ważne jest otaczanie się pięknymi przedmiotami wytworzonymi własnoręcznie, z tymi, którzy lubią dobrą, kreatywną zabawę oraz z tymi, którzy chcą odstresować się choć na chwilę wysiadając z pędzącego pociągu świata.

Pragnę zarazić Was moją pasją do klasycznego decoupage, do stylu Shabby Chic, Sandinavian, Provance i Vintage, do wnętrz i przedmiotów z duszą.

Chcę pokazać Wam, że stylowe wnętrza to nie tylko przywilej dużych rezydencji i pałaców i że można mieszkać pięknie nie tylko za wielkie pieniądze, że można mieć swoją pasję pomimo monotonnej pracy, że można także zapomnieć swoje problemy dzięki zagłębianiu się w arkana dekorowania i swojej nowej pasji.

Decoupage dało mi ogromną swobodę w wyrażaniu samej siebie. Stosunkowo prosta technika, daje jednak nieograniczone możliwości kreacji i wyrażania swoich pragnień i tęsknot. Dla niewprawnego obserwatora, ograniczona liczba motywów papierowych i serwetek oraz przedmiotów ozdabianych, może przedstawiać się jako powtarzalna wyklejanka, nie warta większego zainteresowania. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się, że wiele prac posiada indywidualny charakter danego artysty-hobbysty, nadając ozdobionemu przedmiotowi unikalny charakter.

Dzisiaj z uwagi na bylejakość wylewającą się strumieniami z serwisów społecznościowych i całego internetu, moja szkoła stawia na klasykę i jakość, bowiem tylko jakość obroni się w przestrzeni czasu. Piękna dekoracja bez względu na to kiedy została zrobiona, zawsze cieszy oko i skupia podziw obserwatorów danego dzieła. Piękny przedmiot z uwagi na kunszt wykonania może przetrwać dla następnych pokoleń, bo często chronimy to co piękne. Kiepska jakość i brzydota niestety ginie przedwcześnie i bezpowrotnie. Nawet, jeżeli mówimy, że nie stać na to lub to, to coś kiepskiego/taniego kupujemy tylko z konieczności. Jednak w przypadku rękodzieła na jakość możemy mieć wpływ. My sami tworzymy nasze „dzieła” i od nas zależy ile godzin poświęcimy na stworzenie czegoś pięknego bądź kiepskiego!

Życzę Wam spełnienia wielu marzeń oraz determinacji w ich osiąganiu.

Już trochę stary, ale film o mnie i o mojej pasji:

Zobacz poniżej program o mnie w TV EDUSAT Moja Pasja Decoupage

 

Kocham ogród i topiary, szczególne te namalowane – tutaj mój obraz w salonie malowany akrylami

asket w swoim domu z obrazem namalowanym farbami akrylowymi

 

Scroll to Top