Decoupage Blog i Szkoła Asket

Prostota i Klasyka Decoupage – Wyzwanie z Nagrodą na FB!

Prostota i Klasyka Decoupage – Wyzwanie z Nagrodą na FB!

Decoupage ma ponad 800 lat. Klasyka jest bezczasowa..

Organizujemy nowe Wyzwanie z nagrodą na Facebooku, Dołącz się do Promowania Piękna Klasycznego Decoupage! Piękno i Prostota

···· Droga Do Prawdziwego Decoupage Wiedzie Przez Serwetki ····

Nie od razu nauczyłam się doceniać klasyczny decoupage. Kilka lat minęło zanim zaczęłam używać w moich pracach papier klasyczny, bo często nie chciało mi się wycinać. Oczywiście w moich pracach przewijał się papier klasyczny, ale wybierałam często wzory, które były łatwe do wycinania.

ja w pracowni ozdabiam pudełkoDlaczego postawiłam jednak na klasyczny decoupage?

Przewaga Papieru Klasycznego Nad „Nowoczesnymi” Zamiennikami Papieru

Na pewnym etapie odkrywania decoupage zrozumiałam, że papier klasyczny mimo swoich pozornych wad ma o wiele więcej do zaoferowania mi w stosunku do serwetek i papieru ryżowego.

Papier Klasyczny przede wszystkim daje:

  • większe możliwości kolorystyczne – nie muszę trzymać się tylko jasnego tła, gdyż papier nie prześwituje na powierzchnię przedmiotu

  • większe możliwości kompozycyjne – mogę rozcinać motywy jak chcę i komponować je dowolnie nawet naklejając jeden na drugi

  • lepszą jakość wydruku – nie mam słabej jakości wyblakłych obrazków. W dodatku nie mam efektu tzw. pikselozy, która jest normą w serwetkach oraz gładką powierzchnię wzoru w odróżnieniu od włókien wystających w słabej jakości papierze ryżowym

Na poniższych zdjęciach kilka prostych prac wykonanych w technice klasycznego decoupage

···· Jedyne Co trzeba Zrobić, Aby Pokochać Papier Klasyczny... ····

to nauczyć się i polubić wycinanie! To tylko trzeba zrobić: pokonać swoją niechęć do wzięcia nożyczek do ręki i w spokoju, kawałek po kawałku wyciąć ulubione motywy.

nożyczki w decoupage

Jak Pokonałam Swoją Niechęć do Wycinania Papieru Klasycznego?

motywy hortensji do decoupage
  1. Postanowiłam, że nie pójdę na łatwiznę i nie skończę na serwetkach – to było moje pierwsze postanowienie.

  2. Po drugie wyznaczyłam sobie codziennie kilka elementów do wycięcia. Zrobiłam to świadomie, o określonej godzinie wieczorem, gdy miałam więcej czasu dla siebie. Można za wycinanie wziąć się np. oglądając niezobowiązujący film czy program.

  3. Zaczęłam od wycinania łatwiejszych motywów, które nie wymagały ode mnie dużo cierpliwości i koncentracji, a następnie stopniowałam trudność oraz ilość motywów, aby krok po kroku pokonać swoją niecierpliwość

  4. Zaopatrzyłam się w dobre nożyczki – to jest także jedna z najważniejszych rzeczy. Z kiepskimi narzędziami będziemy się męczyć.

  5. Dzięki temu, że miałam powycinane różne motywy „na zapas” łatwiej było mi potem zabrać się do pracy

  6. Dzięki systematycznemu wycinaniu wyćwiczyłam sobie nadgarstki oraz usprawniłam swoje „zdolności manulane”. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak takie ćwiczenia wycinania poprawiają ruchy motoryczne i polepszają dokładność oraz koncentrację!

jak wykleić szuflady decoupage

Co zrobiłam Potem z Wieloma Wyciętymi Motywami?

Wycinając cały papier z niebieskimi hortensjami miałam na uwadze manekina, który jest na zdjęciu poniżej. Ostatecznie jednak motywy zostały przeze mnie wykorzystane do komody, którą widzicie w niniejszym poście.

Wydaje mi się, że dobrze zostały zagospodarowane 🙂

manekin w hortensjach

Czy Klasyczny Papier Do Decoupage To Tylko Papier od Asket?

Na poniższym zdjęciu widzimy fragment mojej starej pracowni z ul. Puławskiej w Warszawie. Na wieszaku wiszą klasyczne papiery, a pod spodem komoda udekorowana włoskim papierem klasycznym oraz przedmioty, także udekorowane papierami klasycznymi – żaden z papierów widocznych na zdjęciu, ani wśród dekoracji nie jest tzw. mojej produkcji.

Ostatnio usłyszałam dość przykre docinki niezorientowanych osób w technice decoupage, jakobym „promowała” decoupage klasyczny z uwagi, że sprzedaję swoje papiery.

Oczywiście jest prawdą, iż moja praca w tej chwili polega na sprzedaży papierów mojej produkcji. Jednak papier klasyczny istniał na wiele, wiele lat przed tym, zanim postanowiłam wyprodukować swoją kolekcję i ja wykorzystywałam przeróżne papiery klasyczne do moich dekoracji. Ten obrazek świadczy o tym, że moje upodobania klasyczne powstały na długo przed moją produkcją papierów.

w pracowni decoupage

Klasyka w Prostocie, Prostota w Klasyce

Mylne pojęcie o decoupage ma dziś wiele osób niedoświadczonych i źle poinformowanych z dzisiejszego śmieciowego internetu, który sprzedaje im rozgotowaną papkę w stylu:

„Idź na skróty – żaden wysiłek ci nie potrzebny, bo tylko liczy się twoje dobre samopoczucie (że zrobiłaś knota)”

„Niedomalujesz, niedokleisz, popaćkasz i pochlapiesz – zrobisz knota, ale we własnym mniemaniu zostaniesz królową (badziewnej poppapki)”

Każdy zauważy, że to  są rady wrednej przyjaciółki, która przychodzi do nas i mówi: „Zamieć te śmieci pod dywan, zamiast porządnie wysprzątać! Po co masz się męczyć! Będziesz się później martwić, jak za miesiąc zalęgną się mrówki i karaluchy! Teraz ważna jest nasza zabawa”.

Rzeczywistość niestety inaczej wygląda. To, że czegoś nie chcemy dostrzec nie oznacza, że tego nie ma i że inni tego nie zobaczą.  Nasz brak umiejętności oraz niechęć do wysiłku i tak jest widoczny i proporcjonalny do efektu jaki uzyskujemy. Dlatego szczególnie w pracach ręcznych, jeżeli chcemy i pragniemy posiąść jakieś przyzwoite umiejętności i w rezultacie fajne efekty – musimy wykonać pracę – wysiłek.

Na poniższych zdjęciach różne prace wykonane w technice decoupage klasycznego:

Czy słyszeliście jakiegokolwiek nauczyciela, który mówiłby Wam, że nie trzeba się w ogóle uczyć, aby do czegoś dojść?

Przecież to absurd! Żaden dobry nauczyciel nie daje takich rad!

Poniżej pudełko, które dekoruję na pierwszym zdjęciu techniką klasycznego decoupage. Prosta praca z klasycznym papierem, jednak w rezultacie wygląda elegancko.

okrągłe pudełko na prezent

Ogłaszamy Wyzwanie na Facebooku do 10 sierpnia 2020

Podobają Ci się prace w klasycznym decoupage: Zrób Sama Prostą Klasykę! Do wygrania 10 dowolnie wybranych przez Ciebie papierów klasycznych z kolekcji Asket  ze naszego sklepu wraz z przesyłką!

Mamy dla Ciebie super ćwiczebne wyzwanie, które pozwoli Ci się rozwijać oraz będzie miało swoje rozwiązanie na Facebooku.

komplet klasyczny decoupage

Wyzwanie pt.”Klasyka w Prostocie, Prostota w Klasyce”.

Wyzwanie ogłaszamy za otwarte od dzisiaj włącznie do 10 sierpnia do godz. 24.00

Warunki Konieczne do wzięcia udziału w losowaniu nagrody:

  1. Biorąc udział w wyzwaniu wyrażasz także zgodę na oficjalne podanie twoich danych, czyli imienia i nazwiska jako zwycięzcy na Facebooku oraz  na Asket.Blog

  2. Zrób  jedną pracę dowolną – prostą z dowolnego papieru klasycznego, bez zbędnych ozdobników typu wyciski z masy.

  3. Zrób dwa zdjęcia: wyciętych motywów oraz gotowej dekoracji z tym motywem – poniżej przykład zdjęć

  4. Oba zdjęcia wstaw na swój profil na Facebooku i oznacz nas : https://www.facebook.com/ArtSzkolaAsket/ – Art Szkołę Asket jako adresata i inicjatora wyzwania. Możesz napisać oznaczając nas w swoim poście: „Oto praca na wyzwanie Art Szkoły Asket pt.: Klasyka w Prostocie, Prostota w Klasyce” – bez tego oznaczenia nie będziemy mogli Cię znaleźć i zakwalifikować do losowania nagrody

  5. Twoje prace powinny być nowe, zrobione na to wyzwanie i nigdzie indziej nie publikowane

Warunki Dodatkowe:

  • Po oznaczeniu nas jako organizatorów wyzwania możesz swoje prace od razu także opublikować na innych profilach i grupach facebookowych także z oznaczeniem nas jako sponsorów.
  • Możesz wykonać więcej zdjęć swojej pracy niż dwa zaznaczone wcześniej i razem je opublikować.

Wszystkie osoby biorące udział w wyzwaniu, czyli spełniające „warunki konieczne” wezmą udział w uroczystym losowaniu nagrody 10 dowolnie wybranych ze sklepu papierów wraz z przesyłką, na stronie Art Szkoła Asket.  Losowanie odbędzie się w dniach pomiędzy 11-13 sierpnia jako wstawiony filmik na naszej stronie na Facebooku oraz tutaj na blogu.

Oto przykład jak zrobić dwa zdjęcia na wyzwanie. Miło nam będzie, gdy zrobisz ciekawą aranżację ozdobionego przedmiotu

···· Dla Osób, Które Nie Wiedzą Co To Jest Papier Klasyczny····

Może warto obejrzeć kolekcję Papierów Asket i Zamówić sobie choć kilka do ćwiczeń, być może i weźmiesz udział w naszym wyzwaniu i wygrasz kolejne papiery! Link do sklepu poniżej.

Podkładki decoupage klasyczny

Sklep

Ciekawe wykorzystanie papieru Asket ED044 i ED046 przez Agatę na podkładkach pod filiżanki czy kubki do kuchni. Oprócz motywów i prostego szablonu nie użyto wielu technik plastycznych. Praca dla zupełnie początkujących.

podkładki pod kubki decoupage

Miłej Zabawy z Klasycznym Papierem!

Asket

małe pudełko na drobiazgi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top