Decoupage Blog i Szkoła Asket

Shabby Chic Asket – Nowy Cykl Spotkań Na żywo – Warsztatowo W Sobotę

Shabby Chic Asket – Nowy Cykl Spotkań Na żywo – Warsztatowo W Sobotę

Shabby Chic Asket, a Raczej Shabby Home Asket

Urządzając mój nowy dom musiałam podjąć decyzję, która nie od razu dla wszystkich staje się jasna. Zanim ją podjęłam przekopałam się przez tysiące, a może i nawet przez dziesiątki tysięcy zdjęć, filmów z przeróżnych aranżacji wnętrz. Oprócz dzisiejszych nowoczesnych wnętrz, właściwie podoba mi się wiele stylów klasycznych.

asket maluje na płótnie

Ponieważ, jak zapewne wiecie od lat zajmuję się stylizacją różnych przedmiotów i poszukuję harmonii w ich dekoracjach, z wielkim entuzjazmem postanowiłam, że moje wnętrza w domu będą w moim ukochanym postarzanym stylu SHABBY CHIC. Shabby Chic z elementem tzw. French Cottage to, co zawsze wzbudzało na obrazkach mój zachwyt.

Słowo: Spójność to we wnętrzach klucz otwierający najtrudniejsze zamki

styl shabby chic

Jednak śledząc trendy wnętrzarskie od lat dobrze wiem, że aby uzyskać zadowalające efekty tzw. „wow” we wnętrzach całego domu, najważniejszy jest jeden aspekt:

Spójność

Śledząc różne portale z ofertami domów do kupienia, a także oglądając potem wiele z nich, zanim kupiliśmy ten nasz upragniony, często zastanawiałam się, co kierowało ich właścicielami urządzając każde pomieszczenie „od sasa do lasa”. Szczególnie dziwne było np.wnętrze stylowego salonu z kominkiem i portalami rodem z filmów przedwojennych, gdy tuż za drzwiami witała nas łazienka z granatowymi lustrzanymi płytkami w nowoczesnym stylu glamour.

Stylowa kuchnia

Dlatego po obejrzeniu chyba kilkudziesięciu domów zdałam sobie sprawę, że spójność do koncepcja, trudna do realizacji, szczególnie, gdy nie ma się określonych i świadomych gustów. Podkreślę tutaj słowo: świadomy – bo to ze spójnością wnętrz w domu ma wiele wspólnego.

To spójność wszystkich wnętrzarskich koncepcji nadaje naszemu zewnętrznemu światu, w którym przebywamy – całości. Wtedy pojawia się ten upragniony efekt – domu jak „z obrazka”. Kiedy w dodatku wybrany styl odzwierciedla nasze prawdziwe upodobania i zamiłowania – nie ma nic bardziej fantastycznego, jak móc realizować swoje fantazje i pomysły czyli wdrożyć je do rzeczywistości, w której potem będziemy przebywać.

Maltańczyki pieski idealne

Jak wybrać pasujące do mojego wnętrza elementy, gdy wszystko mi się podoba

ZNAM STYL W KTÓRYM DEKORUJĘ!

Przede wszystkim należy oddzielić dwie najważniejsze koncepcje, które mogą, ale nie muszą się wykluczać:

  • To co nam się podoba
  • To co pasuje nam do wnętrza

Aby poznać styl, w którym chcemy urządzić dom – zrób dokładny „research” czyli zbierz informacje na jego temat, główne założenia stylu, kolorystyka, faktura, kompozycja w przestrzeni (kształt mebli i przedmiotów), a także wibracja czyli klimat wnętrza, który chcesz odtworzyć wokół siebie. Jeżeli po rozeznaniu Ci to pasuje – trzymaj się tych założeń i nie kieruj tylko chwilową słabością.

aranżacja shabby chic

Podam przykład:
Podobają mi się lustrzane komody, świeczniki, tace, które przepięknie odbijają światło i wprowadzają do wnętrza urozmaicenie. Jednak lustrzane dekoracje nie pasują do stylu shabby chic – dlatego z wielkim bólem serca, gdy widzę wspaniałą szafkę z lustrzanymi drzwiczkami – oglądam i zostawiam w pamięci (po prostu taguję ją: nie dla mnie). Co innego, gdybym chciała uzyskać podobny efekt lustrzanego gadżetu w moim wnętrzu shabby chic – użyłabym np. trochę płatków postarzanego szlagmetalu.

vintage i shabby chic style

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ postanowiłam, że podzielę się z Wami moimi wnętrzarskimi dekoracjami. Mój dom ma już 4 lata i stale ewoluuje, jak w życiu. Wiele elementów jest do przerobienia, niektóre koncepcje nie sprawdzają się, a inne po prostu mi się znudziły. Pokażę Wam kilka różnych ukończonych „projektów”, kilka projektów czeka już rozpaczliwie na realizację i pomyślałam, że ten nadal pandemiczny okres jest dobrym sposobem na realizację czekających dekoracji.

Zapraszam na Facebook tutaj na Live w sobotę 25 lipca o 18.00

 

Zawieszki technika decoupage

Shabby Chic Asket: Nowy Cykl Liveów na Facebooku tutaj

 

Strona na Facebooku

Rozpoczniemy transmisją z mojej kuchni, czyli LIVEM na mojej stronie na Facebooku Art Szkoła Asket w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Jutro pojawią się wstępne zajawki, co będę dekorowała, bowiem projekt rozpoczęłam już jakiś czas temu i został nagrany filmik, tak, że zapraszam wieczorem do odświeżenia tego posta, bo pojawią się w nim nowe informacje.

kubek z różami

♠ Aktualizacja po Livie: ♠

Projekt ukończony, poniżej złożony film z całą metamorfozą zmywarki w stylu Vintage i malowanym efektem starego mosiądzu.

Film składa się z najciekawszych fragmentów transmisji na żywo na Facebooku oraz z wcześniejszych zajawek, dlatego nagrywane były w pionie z telefonu. Film zawiera także dokończony proces postarzanie zmywarki po livie.

Miłego oglądania 🙂

Asket

Linki do sklepu z poszczególnymi preparatami dostępnymi do dekoracji z metamorfozy:

Tutaj Jest Podkład Uniwersalny
Tutaj Jest Pasta Do Reliefów
Farby Akrylowe do Dekoracji
Mały Biały Pies bez łat

Pozdrawiam wakacyjnie 🙂
Asket

Mała Misia skończyła już 10 lat i wciąż wygląda zachwycająco 🙂

Maltańczyk - Piesek w stylu Shabby Chic

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top