Jak przyklejać papier decoupage.
Papierowe nowości i tutorial z papierem klasycznym krok po kroku!
Dzisiaj chciałam Wam przedstawić krótki filmik jak przykleić papier klasyczny papier do decoupage z mojej kolekcji Asket Collection, oraz przedstawić także kilkadziesiąt nowych wzorów papierów z serii ED.
FILM KROK PO KROKU JAK PRZYKLEJAĆ PAPIER KLASYCZNY ASKET COLLECTION:
Osoby, które mają z tym problem po tym filmiku mam nadzieję, że się podszkolą 🙂
Doszły mnie słuchy, że wiele osób boi się klasycznego papieru do decoupage, a moim zdaniem jest to tylko wielki strach przed wróblem!
Pamiętacie wszyscy, jako dzieci w szkole podstawowej przyklejaliśmy papierkowe obrazki do zeszytu w trzy linie lub kratkę? Wydawało się Wam, że to trudne? Na pewno nie. To tylko papier, który trzeba ujarzmić ćwiczeniami. Wielu z moich uczniów, po zapoznaniu się z techniką decoupageu klasycznego, czyli z pracą z papierem nie chcą już wracać do serwetek i papieru ryżowego.
Papier ma w sobie wiele zalet, ale oczywiście wiele osób wylicza tylko trudności, że trzeba np. wyciąć go, lub polakierować więcej razy niż serwetkę.
Każdy wie jak okropnie wygląda serwetka przyklejona z mnóstwem zagniotków, nie mówiąc już o jakości nadruku, który u różnych producentów serwetek jest z roku na rok coraz gorszy. Chińskie pigmenty na serwetkach rozmazujące się pod wpływem kleju są coraz częściej spotykane. I nie będzie lepiej. Widoczna pikseloza na serwetkach jest tylko uzupełnieniem złej jakości wydruku.
Wiem, że i tak wielu z Was nie przekonam, ale chociaż spróbujcie, może pokochacie wycinanki, jak nazywają się z francuska „decoupaże”, bo decoupage to głównie wycinanie, od XII wieku była to technika uważana za pracochłonną i tak zostało do dzisiaj, bo jest to rękodzieło. Nie maszynkowa robota, tylko ręczna. Techniki artystyczne tak mają, że wymagają czasu, aby wyszło coś ładnego. Często nam się wydaje, że zabawa powinna kojarzyć się li tylko z brakiem wysiłku, z łatwością, ale najfajniesza satysfakcja przychodzi dopiero wtedy, gdy zabawie towarzyszy twórcza praca oraz czas.
Pamiętam, jak moja mama z pieczołowitością robiła na drutach wrabiane swetry. Kosztowało ją to wiele pracy, czasami tygodnie mijały, zanim zrobiła nową sztukę, ale zawsze się opłaciło, bo sweter był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.
Kochani! Wycinanie to też jest zabawa, tak jak np. krojenie warzyw na pyszną sałatkę. Kto tego nie lubi, nie lubi gotować. Kto nie lubi wycinać nie jest decoupażystą.
Cóż ja będę Was namawiać, kto nie chce próbować, to niech nie próbuje, dla tych, którzy jednak lubią papier klasyczny, i lubią moje kolekcje poniżej kilkadziesiąt nowych sztuk papierów z kolekcji całorocznej ED.
Jest kilka papierów ślubnych, bo zawsze chciałam kilka takich sztuk zrobić dla osób, które robią różne prezenty ślubne. Można je także wykorzystać do kartek scrapbookingowych.
Obejrzyjcie sobie kilka razy filmik jak przyklejać papier decoupage i do dzieła!