Decoupage Blog i Szkoła Asket

Bombki hand made a.d. 2015

Mam nadzieję, że w te święta upłynęły Wam spokojnie i nie przejedliście się zbytnio, i trochę odpoczęliście. W tym roku święta nam się trochę przedłużyły i dzięki dzisiejszej sobocie i niedzieli mamy dłuższy świąteczny weekend 🙂

Tak jak obiecałam dzisiaj pokażę trochę różnych bombek zaczętych jakiś czas temu, które zostały skończone całkiem niedawno.

Jeżeli zajmujecie się jakimiś sztukami ręcznymi od kilku lat, to na pewno macie pochowane po kątach przedmioty niedokończone, kiedy po rozpoczęciu czegoś zaczyna brakować wam weny, a pomysły które były w pierwotnej fazie zaczynają was nudzić i irytować. Ja tak czasami mam, a potem nie mogę przez lata zabrać się za wykończenie bezwenowej rzeczy.  Czasami jednak przychodzi do mnie taka potrzeba uporządkowania co jakiś czas różnych kątów i znajduję różne rupiecie z mocnym postanowieniem, że przy najbliższej okazji wreszcie to skończę.  Tak było w przypadku tych kilku bombek.

Bombka - pudełko na słodkości ręcznie wykonana

Na początek dwie bombki z gwiazdkowymi dziurkami.

Bombka - pudełko na słodkości ręcznie wykonana

Pierwsza to raczej duża bombka, która może posłużyć także jako bombonierka na świąteczne słodkości. Po ich zjedzeniu możemy ją powiesić np. na oknie albo np. u dołu żyrandola. Jest zbyt duża, aby wisiała na choince.

Bombka - pudełko na słodkości ręcznie wykonana

Bombka powstała rok, albo dwa lata temu, ale nie miałam czasu jej wykończyć, dopiero w tym roku.Bombka - pudełko na słodkości ręcznie wykonana

Druga to mój faworyt z tych wszystkich pokazanych dzisiaj bombek, to lodowa bombka z różyczkami i gwiazdkami.To szklana bombka, która niestety z powodu brokatu i światła lampy nieciekawie wygląda na zdjęciach.

Szklana Bombka -ręcznie wykonana

Bardzo lubię połączenia bombek z motywami, które niekoniecznie są świąteczne. W planach mam zrobienie jeszcze jednej z różowymi różyczkami.

Szklana Bombka -ręcznie wykonana

Szklana Bombka -ręcznie wykonana Art Szkoła AsketKolejne dwie bombki to klasyczne 12tki z aniołkami.

bombki bańki ręcznie wykonane, wykończone na błysk Art Szkoła Asket

Prawdę mówiąc przeleżały w pudełku kilka świąt, chyba z 4 lub 5 i nie mam pojęcia, co sobie myślałam, jak je zaczynałam wtedy dekorować.

bombki bańki ręcznie wykonane, wykończone na błysk Art Szkoła Asket

oryginalne bombki hand madeW każdym razie bombki zostały w tym roku przeze mnie wykończone i wyglądają ostatecznie tak.

oryginalne bombki hand madeKlasyczny decoupage wykończony na błysk oraz białe reliefy robione z ręki.

oryginalne bombki hand madeKolejna bombka to 10cm bombka także wykonana w klasycznym decoupage z ptaszkami w niebieskich kolorach.

oryginalne bombki hand madeZrobiona rok, czy dwa lata temu, wykończona w tym roku.

oryginalne bombki hand madeOstatnie cztery bombki to klasyczne oklejanki, trzy z nich były całkowicie zniszczone na warsztatach przez kursantów, więc nie chcąc ich wyrzucić zdarłam z nich resztki papieru, pomalowałam podkładem ponownie i ozdobiłam po swojemu.

bombka z jabłkami

 

  Art Szkoła Asket  duża bombka z widokiem

oryginalne bombki hand made

Jedna ta największa 15cm – także była oklejona innym papierem, ale tym razem przeze mnie parę lat temu. Po zmianie koncepcji ostatecznie wygląda tak:

 Art Szkoła Asket  duża bombka z widokiem

 Art Szkoła Asket  duża bombka z widokiem 

To jeszcze nie koniec moich tegorocznych bombek niedługo pokażę Wam kilka płaskich medalionów, wykonanych w technice transferu.

Pozdrawiam jeszcze świątecznie

Asket

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top