Decoupage Blog i Szkoła Asket

Bye Bye Jane Russell

Zmarła znana hollywoodzka aktorka Jane Russell, która w latach 50 i 60tych ubiegłego wieku była uważana za jedną z największych gwiazd ówczesnego Hollywood. Dzisiaj już mało kto pamięta, w jakich filmach brała udział. Grała między innymi w filmie „Mężczyźni Wolą Blondynki” obok Marilyn Monroe, i to właśnie ona była w tym filmie większą gwiazdą w tym czasie. Cóż, Marylin poprzez swoją przedwczesną śmierć stała się ikoną, a Jane dożywając pięknego wieku 89 lat już nie.  Poniżej fragment tego filmu z piosenką, którą śpiewa Jane i Marylin.

Stary Hollywood i wielkie gwiazdy kina lat 30-60 to moja wielka pasja i inspiracja. Uwielbiam czasem usiąść przed telewizorem i przez dwie godziny zagłębić się w pięknym świecie bez wad i problemów. W świecie pięknych rzeczy, pięknych ludzi. Uwielbiam stare musicale i komedie, bo taka moim zdaniem powinna być rozrywka. Jak bajka, jak baśń, która mogłaby być rzeczywistością. Wiem jaki jest świat i tego jako rozrywkę nie chcę oglądać. Nie chcę oglądać tych wszystkich okropnych filmów o ludzkiej beznadziei, których pełno w kinie europejskim. Taka już jestem.

Dzisiaj nie ma ideałów, nie ma autorytetów. Nawet Angelina Jolie ma zmarszczki i ręce jak narkoman. Wolałabym, aby było inaczej. Lubię pomarzyć….

Dla tych, którzy znają angielski poniżej można obejrzeć cały film, w poszczególnych częściach:

1 thought on “Bye Bye Jane Russell”

  1. Masz rację. To były filmy! I aktorzy musieli umieć grać. I nie było tyle przemocy ani seksu, ale siedziałeś i oglądałeś bez tchu. Też lubię do takich filmów wracać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top