Decoupage Blog i Szkoła Asket

Wnętrza Shabby Chic Co Zamiast Tapety? Metamorfoza Holu

Wnętrza Shabby Chic Co Zamiast Tapety? Metamorfoza Holu

Wnętrza Vintage i Shabby Chic – Inspiracje: Jak Pomalować Przedpokój / Hol

Lubię gładkie ściany. Szczególnie, gdy w moich wnętrzach dużo jest różnych gadżetów, różne faktury, formy i kształty sprawiają, że przeładowane ściany byłyby już przelaniem się wody w dzbanie.

Czasami jednak mam ochotę poeksperymentować co nieco i tak było w tym wypadku. Mieszkamy naszym nowym domu już 4 lata.

Pomalowane ściany w kolorach oliwkowo beżowych, które mają pasować do białych i kremowych mebli – już mi się powoli nudzą. 4 lata ta sama beżowa ściana to dużo jak na osobę, która stale musi robić coś nowego. Nie potrafię wytrzymać pół roku z tymi samymi elementami we wnętrzach. Gdy nie mam czasu na zmiany, a czas biegnie już nie truchtem, a jedzie sobie na rowerze, popadam często w przygnębienie. Czasami chciałabym coś zrobić nowego, ale mi się zwyczajnie nie chce. Tym bardziej, gdy ciepło i lato, lepiej posiedzieć w ogrodzie, albo pojechać na wycieczkę rowerową.

asket maluje na płótnie

Metamorfozy StylowychWnętrz  – Niekoniecznie Muszą Dużo Kosztować

Kiedy już kupimy do nowego wnętrza te wszystkie meble i dodatki po prostu trudno jest za pół roku robić totalnie przemeblowanie i  coś nowego. Przecież każdy z nas ma ograniczony budżet, a do tego domowników, którzy niechętnie pozwalają nam na nieustanne robienie przemeblowań. Znacie to z autopsji, gdy mąż nie zgadza się na nową szafę, bo ta, która jest mu się podoba i nie chce zmian?

styl shabby chic

Przemalowanie ściany w stylu tapety, albo ściana jak tapeta

Pomalowanie artystyczne ściany – nie trzeba zaraz malować całego wnętrza – to szybka i efektowna zmiana. Jest jednym z tych fajnym metamorfoz, które niewiele kosztują, szczególnie w przypadku decoupażystek, które mają pędzle, gąbki, farby akrylowe i różne szablony – koszt taki to ok. pół litra białej farby akrylowej do ścian i taśma malarska.

Stylowa kuchnia

Jak zabrać się za malowanie ściany w stylu shabby chic?

Należy poszukać inspiracji … w tapetach. Kocham oglądać piękne postarzane tapety. Za każdym razem, kiedy jestem w jakimś markecie budowlanym oglądam sobie nowości i zabieram kawałek tapety do domu. Nie wiem, czy wiecie, ale ok. 50 cm tapety można sobie uciąć za darmo do sprawdzenia czy pasuje we wnętrzu. Dlatego zgromadziałam już kilkadziesiąt pięknych kawałków wzorów tapet, które mi się podobają i są w moim stylu.

Poniżej mój Shabbyuś też lubi tapety 🙂

Maltańczyki pieski idealne

Z tapetą jest łatwiej nam, gdy chcemy się przekonać, czy dany kolor i wzór pasuje nam do wnętrza. Wystarczy przyłożyć do ściany i obejrzeć w dziennym świetle i w sztucznym.

Poniżej moja ściana w trakcie metamorfozy

aranżacja shabby chic

Szablony i farba zamiast tapety na ścianie

Dlaczego nie używam prawdziwej tapety we wnętrzu?

To proste, mniej pracy, mniej kasy, i łatwiejsze zdejmowanie. Wystarczy zamalować ścianę, jak nam się znudzi, a nie skrobać ścianę 🙂

Same plusy!

Zawieszki technika decoupage

Wnętrza Shabby Chic Asket:

W ramach kolejnej metamorfozy mojego wnętrza – przedstawiam Wam krótki filmik jak namalowałam sobie „tapetę” z napisami w stylu vintage na ścianie w holu

 

kubek z różami

Film został nagrany już jakiś czas temu i zupełnie nie wiem, dlaczego użyłam do niego pionowego ustawienia aparatu. Zrobiłam tak kilka razy przy różnych filmikach moich metamorfoz i to był niestety duży błąd. Jednak postanowiłam Wam go mimo wszystko zmontować i  pokazać.  Następne nowe filmiki będą robiła już prawidłowo 🙂

Efekt Tapety – Malowanie Na ścianie

Tak wygląda moja namalowana „tapeta”:

kubek z różami

♠ Materiały, do malowania ściany z napisami w stylu vintage których użyłam: ♠

  • Taśma malarska do zabezpieczenia

  • Biała farba do ścian – ok. 0,5 L – przynajmiej tyle mi wyszło, gdyż bardziej rozbielałam ścianę niż postarzałam

  • 3-4 kolory farb akrylowych mogą być do decoupage – ja użyłam moich 2 kolorów i próbki do ścian, które zostały mi się po malowaniu domu. Do szablonów użyłam mojej białej  (nr 37) i rustykalna witryna (nr7) – małe słoiczki w zupełności mi wystarczyły na cały hol, który widać na filmie.

  • kubek z wodą lub butelka w sprayu z wodą

  • pędzel do rozcierania, gąbka do szablonów

  • Ja użyłam 4 szablonów – 2 z napisami, 2 z ornamentami

Zapraszam na film:

Poniżej link do sklepu, gdyby ktoś chciał zamówić moje farby 🙂

Tutaj Farby Akrylowe
kubek z różami

Tak wiem, nie odbył się ostatni live z metamorfozą stołu z powodu burzy i braku światła. Przez ostatnie 15 lat mieszkałam w Warszawie i zapomniałam już, jak to jest, gdy z powodu grzmotów i ulewy zrywają się kable i nie ma siedzi się przy świecach. Tak nawet 2 km pod Warszawą i w XXI wieku.

Będzie trochę więcej niż live ze stołem, gdyż szykują się małe zmiany w całej jadalni. Pokażę już niedługo posta co ja takiego tam robię.

Przypominam Wam także o wyzwaniu Prostota w Klasyce i Klasyka w Prostocie, które kończy się w najbliższy poniedziałek i można wygrać 10 papierów z mojej kolekcji.

Mały Shabby towarzyszy mi zawsze przy różnych pracach – taki z niego Shabby Chic 🙂

Mały Biały Pies bez łat

Życzę Wam wspaniałego weekendu, smakowitej kawy i

Pozdrawiam sobotnio 🙂
Asket

Mały Biały Pies bez łat

2 thoughts on “Wnętrza Shabby Chic Co Zamiast Tapety? Metamorfoza Holu”

  1. Podziwiam wielki talent ale i sztuka wyobraźnia pomysły niezmierzona dziedzina piękno wsobie samo bo to niepowtarzalne dzieło każdej pracy pozdrawiam ciepło

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top