Decoupage Blog i Szkoła Asket

Decoupage na Szkle -nowa pozycja

******/******

 

decoupage na szkle

Będąc w niedzielę na targach książki dokonałam zakupu nowej pozycji wydawnictwa RM autorki Marisy Lupato „Decoupage Na Szkle”

Jak sama nazwa wskazuje, książa włoskiej autorki skierowana jest przede wszystkim do osób, które lubią ozdabiać szkło, jednak każdy decoupażysta może się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć. Książka jest przykładem włoskiego stylu decoupage (choć zawarte projekty nie są przeładowanie dodatkami!), więc osoby o tradycyjnych upodobaniach mogą się rozczarować.

Sześćdziesiąt cztery strony ze zdjęciami i projektami krok po kroku zapoznają nas ze sztuką dekoracji na trudnym materiale jakim jest szkło i ma się wrażenie, że nie taki diabeł straszny :).

Łatwy język wypowiedzi, zrozumiałe etapy tworzenia poszczególnych dekoracji, stopień trudności, a nawet przewidywany czas stworzenia każdego dzieła wpływają korzystnie i inspirująco na czytelnika. Różnorodność technik, ciekawe tricki powodują, że książkę tę warto przynajmniej dokładnie obejrzeć w księgarni.

Jest tu mowa o zastosowaniu bejcy do szkła, masy perłowej, czy różnego rodzaju złoceń. Przykłady, jak zrobić niejednolite tło przy pomocy różnych narzędzi i technik.

Zaciekawił mnie inny niż zazwyczaj sposób domalowywania tła przy pomocy primera, wodnych i alkoholowych barwników oraz jak przy pomocy taśmy malarskiej zrobić symetryczną dekorację (łatwiej niż się wydaje!) itd.

Książka jest dość droga – koszuje ok. 29,90, więc każdy przed jej zakupem powinien przejrzeć i zdecydować, czy zaproponowane techniki będzie umiał wykorzystać, a książka mu w tym pomoże.

Zdecydowana większość preparatów jest już u nas na rynku więc bez trudu będzie można odtworzyć techniki zawarte w książce w naszych polskich pracach.

Jestem zadowolona z jej zakupu i polecam ją przekartkować choćby tylko w celu inspiracji.

Daję jej 5 punktów w skali sześciostopniowej.

1 thought on “Decoupage na Szkle -nowa pozycja”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top