Decoupage Blog i Szkoła Asket

KAMIENICZKA NA CEGLE, czyli TEGOLA po POLSKU

Na ostatnim spotkaniu pasjonatek decoupage 9 maja, zrobiłam pokaz kamieniczki wg mojego pomysłu. Tego rodzaju kamieniczki-zabawki (czyt. durnostojki), tylko że robione głównie na glinianych dachówkach, zwane przez włochów tegolami, są od paru lat hitem we Włoszech.

U nas mało popularne, choć ostatnio taki domek kamieniczkę pokazywała Ewa na swoim blogu. Ogromnie pracochłonny i różnorodny jest jej domek, z niezliczoną ilością różnych miniaturowych przedmiotów!

Moja kamieniczka nie jest aż tak pracochłonna, i składa się głównie z cegły, papieru Stamperii i kilku miniaturowych dodatków. Prawdę mówiąc cegła przyszła mi do głowy zupełnie przypadkiem, gdy nie otrzymałam zamówionych wcześniej dachówek. Pomyślałam, wtedy, że przecież cegła też jest częścią domu, jak dachówka… 🙂 Tak powstał oto projekt prawie na kolanie, zrealizowany podczas pokazu w niedzielę:

dekoracja - kamieniczka decoupage

jak zrobić tegole - dekoracja na dachówce

Poniżej dekoracja na dachówce -z prawej i na cegle -z lewej? Która się Wam bardziej podoba?

decoupage tegole na dachówce

decoupage na niespotykanych powierzchniach

A tutaj kilka miniaturowych glinianych przedmiotów, które mogą być użyte do takiej dekoracji.

gliniane miniatury dachówka, doniczka, cegiełki

Już wkrótce osoby, którym spodoba się projekt będą mogły skorzystać z warsztatów krok po kroku i samodzielnie udekorują taką cegłę. Szczegóły już wkrótce (można pytać o termin mailem)

1 thought on “KAMIENICZKA NA CEGLE, czyli TEGOLA po POLSKU”

  1. Już jakiś czas temu też zachwyciłam się włoskimi tegolami! Czy w Polsce można kupić małe gliniane dodatki jak te miniaturowe dachówki?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top