Kolejne pudełko z serwetką ryżową, czyli pseudodecoupage

||Kolejne pudełko z serwetką ryżową, czyli pseudodecoupage

Oto kolejne pudełko po butach, ozdobione na szybko techniką serwetkową, a mianowicie serwetką ryżową firmy Stamperia. Nic specjalnego. Wzór bardzo malarski i nadaje się nia większe powierzchnie pokrakane jednoskładnikowych crakle. Większość wzorów Stamperii tak ma, że lepiej wyglądają już przyklejone na powierzchnie niż w rzeczywstości. Po prostu designerzy tej firmy pracowicie testują swoje motywy 🙂

TECHNIKA SERWETKOWA Z SERWETKą ryżową

Technika pracy z serwetką ryżową jest zdecydowanie prostsza od decoupage, gdyż nie trzeba wycinać, a większość motywów po prostu się wyrywa wraz z niepozornym bladobiałym tłem. Po przyklejeniu tło się wtapia i nie widać gdzie kończy się wystrzępiony motyw, a gdzie zaczyna powierzchnia przedmiotu.

Pudełka (w sumie 4) zrobiłam sobie na różne decoupażowe akcesoria. W tym trzymam mechanizmy do zegarów i różnego rodzaju wskazówki. Nie myślałam długo nad motywami. Ostatnio robię po prostu to, co wpadnie mi w ręce. Stos serwetek ryżowych walał się gdzieś w kolejnym koszyku, więc złapałam pierwszą lepszą i obkleiłam.

pseudodecoupage

Na pudełku jest crackle, które stworzyło ładne nierównomierne spękania. Lubię tę nierównomierność, gdyż przez to efekt staje się bardziej naturalny.

 pudełko shabby chic

One Comment

  1. Lusi 22 sierpnia 2010 at 15:55 - Reply

    Ja niestety też nie mogę nic dobrego powiedzieć o „Renesansie”. Wykonałam, a właściwie usiłowałam wykonać nim swój pierwszy crack. Tak jak pisała wawrzynka- na mokrym ledwo ledwo widoczny, a na suchym wyglądał jak przetarty papierem ścirnym. Ale nie zraziłam się. Spróbowałam jednoskładnikowego Stamperii i wyszło super.Stamperia zawsze wychodzi. Tak, że grunt to się nie zrażać i nie rezygnować ze swoich pomysłów. A firma „Renesans” pracuje na swoją markę….

Napisz komentarz