Decoupage Blog i Szkoła Asket

Konkurs z serii METAMORFOZY DECOUPAGE

Rozstrzygnięcie konkursu

 

Dekorowanie starych przedmiotów i nadawanie im nowego życia należy do największych przyjemności w decoupage. Stare dzbanki, kanki na mleko, stare pudełka czy tace, które ocalamy od wyrzucenia poprzez ich metamorfozę stają się często jednymi z ciekawszych dekoracji naszego domu.

Dlaczego żelazko?

Jakiś czas temu szukałam w internecie fajnych inspiracji starych żelazek wykonanych metodą decoupage. Sama udekorowałam jedno i w kolejce czekają dwa następne. Niestety oprócz kilku prac nie znalazłam nic. Tak jakby nie było w ogóle żelazek dekorowanych tą techniką. Dlatego pomyślałam, że przydałyby się Wasze inspiracje dla mnie i dla innych. Macie na pewno całą masę pomysłów na swoje żelazko. 

Niniejszym Ogłaszam
KONKURS na KLASYCZNY DECOUPAGE z serii: METAMORFOZY
pt.:”Udekoruj przedmiot z duszą, czyli stare żelazko”

Do wygrania warsztaty lub kurs!

żelazko decoupage

 

Regulamin konkursu:
1.Czas trwania konkursu : od 13 marca – 5 maja 2012 r do godz. 24.00
2.Konkurs będzie podzielony na dwa etapy:
I etap – nadsyłanie prac do 28 kwietnia. Zgłoszenia ze zdjęciami należy przysłać do 28 kwietnia do godz. 24.00
II etap prezentacja prac i wytypowanie zwycięzcy do 5 maja.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 6-7 maja.

3. Przedmiot konkursu: udekoruj stare metalowe żelazko jakim prasowały nasze babcie i prabacie.

4. Technika: Żelazko musi być wykonane techniką decoupage, czyli z wycinanego ręcznie papieru. Wyklucza się technikę serwetkową, gdyż konkurs dotyczy metody klasycznego decoupage. Tematyka pracy oraz pozostałe techniki stosujemy dowolnie.
5. Zrób zdjęcie żelazka przed jak i po dekoracji.  Należy zrobić zdjęcie także podczas wycinania papieru. Wystarczą twoje ręce z nożyczkami wycinającymi papier, który potem umieścisz na żelazku. jak np. tutaj:

papier do decoupage

Jako najlepsze prace będą brane pod uwagę prace starannie wykonane, z ciekawą kompozycją, porządnie wykończone. Liczyć się będzie efekt końcowy.

6. Szczegóły:
6.1. Pierwszy etap:
a. Przysyłanie zdjęć w jednym e-mailu na adres pracownia@pasjadecoupage.pl . W tytule e-maila należy podać „Konkurs na żelazko”. Ten etap potrwa do 28 kwietnia br do godz. 24.00. Wszystkie osoby przystępujące do konkursu, akceptują powyższy regulamin konkursu, wysyłając jednocześnie swoje zgłoszenie ze zdjęciami.
b. Do konkursu zostaną zakwalifikowane osoby, które przyślą trzy swoje zdjęcia starego żelazka: jedno przed dekoracją, drugie: swoich rąk lub postaci w trakcie wycinania motywów oraz trzecie zdjęcie po dekoracji- czyli gotowe żelazko.
c. Zdjęcia muszą być wyraźne, na jasnym tle, nie przeszkadzającym w odbiorze ostatecznej dekoracji, przysłane w formacie jpg, o rozmiarze szerokości (w poziomie) 500 pikseli. Długość zdjęcia (w pionie) jest dowolna. Wszelkie zdjęcia niewyraźne, robione niechlujnie będą odrzucane jako niezgodne z regulaminem.
d. W e-mailu oprócz załączonych zdjęć podaj swoje imię i nazwisko oraz kontakt do siebie (przynajmniej e-mailowy) oraz deklarację, że jesteś właścicielem zdjęć i ozdobiłeś/łaś sam/a to żelazko.
e.. Przysłanie mailem swoich zdjęć oraz wymienienie swojego imienia i nazwiska jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie ich na blogu http://asket.blox.pl/ oraz na stronie http://pasjadecoupage.pl
f. Pierwszy etap zakończy się poprzez opublikowanie na blogu http://asket.blox.pl/ listy osób które zakwalifikowały się do drugiego etapu. W przypadku dużej liczby zgłoszeń będzie to liczba maksymalnie 20 osób.
g. W przypadku zgłoszenia się do konkursu mniej niż 5 osób, konkurs zostanie odwołany, a uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.

6.2.  Drugi etap: rozpocznie się  od 29 kwietnia  poprzez prezentację na blogu wszystkich zakwalifikowanych prac ze zdjęciami. 6 lub 7 maja na blogu http://asket.blox.pl/ zostanie ogłoszony zwycięzca oraz drugie i trzecie miejsce.
7. Wyboru zwycięzcy oraz drugiego i trzeciego miejsca dokonam ja.

 

NAGRODY W KONKURSIE:

1. Zwycięzca otrzyma: darmowe uczestnictwo w jednym dowolnie wybranym przez siebie grupowym kursie lub warsztacie decoupage  prowadzonym przeze mnie w mojej pracowni w dowolnym terminie do 30 września 2012 roku.

2. Otrzymujący II miejsce w kolejności otrzyma darmowe uczestnictwo w jednym, dowolnie wybranym przez siebie kursie grupowym (od pierwszego do trzynastego stopnia) , prowadzonym przeze mnie w mojej pracowni w dowolnym terminie do 30 września 2012 roku.

3. Otrzymujący III miejsce otrzyma bon na zakupy w wysokości 100 zł w mojej pracowni- sklepie stacjonarnym do 30 września 2012 roku.

Zapraszam do dzieła!

Tutaj jest jeszcze moje żelazko, które ozdobiłam jakiś czas temu:

 stare żelazko decoupage

 

Osoby, które mają swoją stronę www, np. swój sklep internetowy, bloga itd i wstawią poniższy banerek z linkiem do tego konkursu przez cały okres trwania konkursu na swoją stronę, będą mogły otrzymać ode mnie także nagrodę. Osoby te proszę o zgłoszenie się w komentarzu pod tym postem wraz z podaniem swojej strony internetowej. Wśród tych osób wylosuję trzy, które otrzymają ode mnie po 20 pięknych serwetek decoupage i pędzelek do lakieru.

Oto banerek:

baner konkurs

obrazek można podlinkować do pliku:http://asket.blox.pl/resource/konkurs_asket.jpg

 

link do strony z konkursem:

http://asket.blox.pl/2012/03/Konkurs-z-serii-METAMORFOZY-DECOUPAGE.html

 

Osoby, które chciałyby ozdobić takie żelazko, a nie wiedzą skąd je wziąć polecam bazarki staroci, pchle targi, albo allegro tutaj link

Osoby, które nie mają programu graficznego do zmniejszania zdjęć polecam infranview, który można ściągnąć tutaj, a następnie zainstalować na swoim komputerze. Po zainstalowaniu otwieramy zdjęcie w tym programie, klikamy na „Image” następnie „Resize/Resample, następnie w „set new size” – width wpisujemy „500” i klikamy ok. Następnie klikamy w ikonkę dyskietki (save as) i zapisujemy zdjęcie jako mniejsze.

1 thought on “Konkurs z serii METAMORFOZY DECOUPAGE”

  1. Ciekawy konkurs, ale nie mam żelazka i nawet konta na allegro… chyba żebym jakimś trafem zdobyła … ale po serwetki chętnie ustawię w kolejce 🙂
    Pozdrawiam niebieskosciinne.blogspot.com/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top