Decoupage Blog i Szkoła Asket

Ramka z Sospeso

Często tak jest, że historia zatacza koło. Pamiętam, jak kiedyś uwielbiałam kolor fioletowy. Fiolet jako kolor najwyższej – najszybszej wibracji światła szczególnie pomaga nam w naszym rozwoju osobistym. W mojej letniej szafie fiolet z liliowym bym moim ulubionym. Gdy nastała dla mnie „era decoupage” kolor zamieniłam na blady róż, beże i biele. Miałam jeszcze jedną fazę na głęboki morski turkus i niebieski, który mnie jeszcze całkowicie nie opuścił i raz po raz przemycam niebieski w moich pracach.

decoupage - sospeso

Fioletowego unikałam, być może podświadomie, gdyż nie był to dla mnie czas największych duchowych uniesień. Teraz myślę, że rozwój twórczy, który się we mnie pogłębiał przez te kilka lat był tak nasycony już wcześniejszym fioletem, że go po prostu nie potrzebował.

Teraz jednak znowu nadszedł dla mnie czas przemiany, którą na nowo chcę wypełnić fioletem. Doceniam kolor. Myślę, że światło, które nam stwórca dał jest największym darem w tym wszechświecie. Bez niego nie byłoby nas, nie mielibyśmy tylu pięknych, zmysłowych doznań. Kim bylibyśmy bez światła? Czy docenilibyśmy wtedy także urok ciemności?

decoupage - sospeso

Poniżej ramka, którą zrobiłam na jednym z ostatnich warsztatów z Beatką. Beata robiła inny wzór na lusterku, które pokażę innym razem. 

Ramka z pastą strukturalną, decoupage klasycznym i oczywiście sospeso. Ramkę w tej technice będzie można wykonać na jednym z letnich warsztatów już niedługo (różne wzory do wyboru)

elementy wypukłe w decoupage 3d

Wiem, że wiele osób nie lubi sospeso, bo wygląda trochę tandetnie jak plastik. Tak już jest, że folia plastikowa wyginana w odpowiedni sposób trudno, żeby udawała drewno, czy metal. Ja jednak przekonałam się do tej techniki, choć jest bardzo pracochłonna i traktuję to jako zabawę czysto manualną.

elementy wypukłe w decoupage 3dPozdrawiam serdecznie
Asket

P.S. w piątek zapraszam na spotkanie – 5 lipca na godz. 17.30 (zasady przyjścia na spotkanie jak zwykle). Będę robiła metamorfozę mojego żyrandola. Z czarnego zrobimy szary z przecierką i dołożę kryształki i klosze.  To będzie ostatnie spotkanie przed urlopem. Następne we wrześniu.

Serdecznie zapraszam.

—————————————————

decoupage kurs1 thought on “Ramka z Sospeso”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top