Decoupage Blog i Szkoła Asket

Retro Sekretarzyk – decoupage klasyczny z decorative painting

Jednym z tematów warsztatów w Szkole Decoupage jest łączenie wzorów decoupage z różnych źródeł w połączeniu z elementami malowania dekoracyjnego.

decorative painting z decoupage - Retro Styl w pracowni Asket

Zadanie dość trudne kompozycyjnie i kolorystycznie.

Zadaniem uczniów było udekorowanie sekretarzyka z motywami retro w stylu lat dwudziestych ub. wieku. 

Zobaczmy, jak z tym tematem poradziły sobie uczennice na warsztatach w Art Szkole Asket. Wszystkie zdjęcia są zrobione zaraz po skończonych warsztatach więc prace są jeszcze przed lakierowaniem.

decoupage - collage - serkretarzyki wykonane na kursie u Asket

decoupage - collage - serkretarzyki wykonane na kursie u Asketdecoupage - collage - serkretarzyki wykonane na kursie u Asket

Wiele osób początkujących chce od razu robić kolaże i skomplikowane prace, ale przestrzegam przed tym, bo można się łatwo zniechęcić.Szkoła Decoupage kursy i warsztaty u Asket

To tak jak w szkole, przychodzimy do I klasy, nie umiemy czytać i liczyć, a chcemy nauczyć się rachunku różniczkowego. Tak się nie da. Nie od razuSzkoła Decoupage kursy i warsztaty u AsketNauczmy się najpierw przyzwoitych podstaw, a dopiero potem sięgajmy po trudniejsze zagadnienia.

Niestety na rynku konsumpcyjnym jest teraz bardzo dużo pokus.

Szkoła Decoupage kursy i warsztaty u Asket

Nie tylko niezliczone wzory, ale szablony, stemple, farby i  pasty strukturalne, różne media dające „wyjątkowe” efekty. Kupujemy je wszystkie i od razu chcemy wypróbować, najlepiej  na jednej pracy.

A tu nie tędy droga….

Szkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupage

Dlatego w mojej Szkole uczniowie zaczynają od początku. Od podstaw. Najpierw uczą się jak działają pojedyncze efekty, aby potem…

Szkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupage

umieć je połączyć w całość. To dlatego tego typu prace (zdjęcia powyżej i poniżej) robimy dopiero w III etapie Szkoły DecoupageSzkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupageWtedy efekty są o wiele lepsze i sprawiają nam więcej radości.

Szkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupage

Szkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupageI etap Szkoły Decoupage rozpoczyna się już w najbliższy weekend 14 marca i potrwa do 19 marca. Szczegóły są tutaj, a ja na pewno pokażę wam kilka prac zrobionych przez uczniów, tym razem z I etapu Szkoły.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Asket

P.S.

Jutro, czyli w czwartek pracownia jako sklep jest czynna jak zawsze w godz. 13-19.00 Zapraszam

Szkoła Decoupage - Jak zostać trenerem decoupage1 thought on “Retro Sekretarzyk – decoupage klasyczny z decorative painting”

  1. Sekretarzyki – mistrzostwo świata. I to zrobiły kursantki? Na tym przykładzie widać do jakich efektów można dojść, trenując, trenując i trenując ….
    Podziwiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top