Decoupage Blog i Szkoła Asket

Różany wazon ze złoceniami

Bardzo dziękuję Wam za życzenia powrotu do zdrowia. Faktycznie z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, chociaż jestem bardzo słaba i nadal leżę. Mając więcej wolnego czasu pozmniejszałam trochę zdjątek, więc mogę je teraz Wam częściej pokazywać.

 Moja kolejna praca to szklany wazon – kielich, który zrobiłam na bazie papieru ryżowego, domalowując czarne tło. Wyglądał trochę smutno, więc ostatecznie postanowiłam dodać mu złoceń na górze i na brzegach nóżki. Teraz wygląda tak i jestem z niego zadowolona.

Niestety większość prac ze złoceniami na zdjęciach nie wygląda dobrze. Jest to wynik odbicia światła na przedmiocie, który jest świecący. Trzeba robić zdjęcia tak, aby światło się nie odbijało, wtedy jednak złoty kolor wygląda jak żółta farba. Cóż, mamy coś za coś. W realu wazon o wiele lepiej wygląda.

 

wazon złocenia w decoupage

decou papier ryżowy na ciemnym tle

Tutaj wygląda złoto najlepiej:

złocenia w dekupażu

Wazon został wykończony lakierem z dużym połyskiem. Często pytają mnie osoby kiedy używać lakieru matowego, a kiedy połysku. Moim zdaniem nie ma żadnych zasad i każdy robi co chce i co się komu podoba. Ja zwykle lakieruję dwoma lakierami: z dużym połyskiem, albo z dużym matem. Lubię ekstremum i nie korzystam z półśrodków typu: półpołysk. Kiedy chcę podkreślić jakąś rzecz, aby wyglądała na szkło lub porcelanę, wtedy używam połysku. Większość jednak prac maluję na matowo.

1 thought on “Różany wazon ze złoceniami”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top