Decoupage Blog i Szkoła Asket

Stamperia „Crackle Nowe Pomysły”

******/******

Rodzaje crackle książka Stamperia

Chciałam krótko przedstawić pozycję z serii książek Stamperii pt:
„Crackle Nowe Pomysły”
W książce szczegółowo omówione zostały 4 rodzaje preparatów do spękań Stamperii.
Crackle jednoskładnikowe nazywane tutaj Crackle Country
Crackle dwukolorowe, dwuskładnikowe tzw. Crackle Classic
Crackle Medium, dwuskładnikowe
Crackle Sottile, dwuskładnikowe
Na sześćdziesięciu czterech stronach głównie ze zdjęciami możemy zobaczyć krok po kroku jak powstają dekoracje ze spękaniami. Kilka ciekawych projektów, prosty język, czytelne rady i wskazówki oraz duża czcionka sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością i z powodzeniem można ją polecić początkującym w tej materii.

Autorzy książki nie ograniczyli się tylko do samej techniki crackle. Można tutaj dowiedzieć się o kilku innych technikach dekoracji, takich jak technika raku, stencile, praca na płótnie czy decoupage 3D także na bazie metalowych tabliczek. Resztę ciekawostek zostawię osobom, które przejrzą książkę. Wspomnę tylko, że lusterko z motylkami z metalu to mój ulubiony projekt w tej książce.

Minusem jest na pewno to, iż wszystkie preparaty które zostały pokazane na obrazkowych kursach są jednej marki. Cóż, to przecież książka reklamująca Stamperię. Nie zapomnijmy jednak iż firma ta na dzień dzisiejszy posiada najbogatszą gamę preparatów crackle jakie są na rynku.

Podsumowując, książkę polecam przejrzeć każdemu, kto chciałby się choćby zainspirować i jest nie tylko dla początkujących.
Daję jej 5 punktów w skali sześciostopniowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top