Decoupage Blog i Szkoła Asket

STEMPLE I SZABLONY DO DECOUPAGE oraz nowości

Do pracowni przybyły nareszcie nowości!

Na ostatnich dwóch spotkaniach omawiałam część nowych produktów, między innymi konturówki i i farby konturowe oraz nowy klejolakier, który doskonale wypełnia różnicę pomiędzy naklejonym motywem a powierzchnią. Wyrównuje powierzchnię z papierem klasycznym w kilka warstw, zamiast normalnych 30 lakieru.

Nowością w mojej pracowni są przedmioty wykonane z paper mache.  Jest to jednak bardzo dobrej jakości paper mache, w postaci pudełek, wazonów, ramek, a nawet świeczników. Produktów tych nie zamówiłam jednak dużo, gdyż wiele osób obawia się pracy z tym materiałem nazywając go kartonem. Nie ma potrzeby do obaw. Z paper mache produkuje się nawet meble i bynajmniej nie jest to zwykły karton! Na pewno niedługo pokażę coś udekorowanego z paper mache (między innymi to pudełko jest z paper mache) i o wiele lepiej się dekoruje niż z drewna czy popularnej łuby, która pod wpływem wody potrafi się wypaczyć.

okrągłe pudełko z paper mache

 

stemple decoupage

Są piękne wielkie pudła na kapelusze.

Wczoraj otrzymałam całą gamę – kilkadziesiąt wzorów nowych stempli silikonowych (cena 18,50 – w porównaniu ze Stamperyjnymi – 38 zł to za pół darmo!) oraz przeróżne -piękne wzory szablonów zarówno plastikowe jak i przyklejane, które nadają się świetnie na obłe powierzchnie. Wiadomo przecież, że plastikowe szablony są często sztywne i nie bardzo można użyć je np. na kulisty wazon, czy butelkę, a te szablony można.

szablony do decoupage

Przybył także oczekiwany lakier – werniks szklący oraz werniks do złoceń antygraf, oraz cała gama przeróżnych past strukturalnych – pasty pękające, pasty z efektem kamienia, oraz przepiękne pasty perłowe imitujące masę perłową. Są to wszystko pasty, które raczej nie dadzą się wykonać samodzielnie, w odróżnieniu od ostatnio promowanych past z efektem metalu i terakoty. Są to pasty, które można wykonać samodzielnie w domu przy pomocy pasty budowlanej, a jak to zrobić można nauczyć się na warsztacie z konewką z efektem metalu.

Oprócz konturówek 3d, które można szlifować oraz uniwersalnych w zastosowaniach także do materiału, jest także wiele perłowych konturówek, tzw. perlen – penów, czyli perłowych długopisów. Za ich pomocą można wyczarować efektowne perełki na różnych powierzchniach. Perełki w konturówce wiele osób już zna, więc nie trzeba reklamować!

Podjęłam współpracę z dwoma nowymi producentami  preparatów i produktów do różnych technik. Producenci to od wielu lat znane niemieckie firmy na zachodnim rynku produkujące naprawdę znakomitej jakości produkty, w odróżnieniu od ostatnio ostro promowanego węgierskiego badziewia od taśm klejących. Cztery lata temu miałam okazję zapoznać się produktami Pentartu i niestety po sprawdzeniu ich jakości większość wyrzuciłam do kosza, za wyjątkiem kolorowych wosków. Porównywalne z produktami Renasansu. Jednak, jak to w życiu bywa dla niektórych ważne jest tylko przynoszenie potencjalnego zysku, a że nowa firma pcha się na rynek, a klej jakoś klei, a farba jakoś maluje, to dalej sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać…, podejrzewam, że słoiczek więcej kosztuje niż sama zawartość. A propos, Stamperia z braku własnych pomysłów ostatnio promuje także pentarty… ze swoją nalepką. Jedynie cena jest Stamperyjnie wysoka tego samego produktu co Pentartu (czy craft line- bo to samo tylko inna nalepka :)). Zresztą Stamperia ostatnio schodzi na psy, tendencja jest niestety spadkowa od kilku lat. To nie jest to, co było jakieś 4 lata temu. Katalog (już o tym pisałam) zmniejsza się, mam wrażenie w postępie geometrycznym. Za rok pewnie przyślą już mi broszurkę!

A zatem w piątek zapraszam do sklepu na dzień całkowicie otwarty! W tym dniu oprócz nowych produktów można będzie także zakupić wszystkie papiery klasyczne, które przeceniam z 11 zł na 8 zł. 12.5 na 9,50 zł. Dodatkowo wszystkie serwetki będą przecenione o 20 groszy za sztukę.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

Asket

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top