Decoupage Blog i Szkoła Asket

Warsztaty – Bajkowy Swiat Zamknięty w Kuli czyli Bombka z domkami w środku

Warsztaty w najbliższym czasie: tutaj są opisy i terminy

Jak co roku, ponawiam dwa warsztaty, które robię już od  5 lat, dekoracji,  które nadal cieszą się popularnością, a mianowicie Bajeczny Lampion Swiąteczny, o którym napiszę później i drugi:
Bombka z dekoracją w środku – często teraz nazywana bombką 3D (szczerze mówiąc nic to mi nie mówi),
Chodzi o Przezroczystą bombkę ze śniegiem i domkami w środku. W tym roku będą dwa terminy tych warsztaów, Szczególy poniżej. Zdjęcia w części pochodzą z tegorocznych warsztatów, jeszcze nie pokazywałam ich.
Jak zwykle na warsztaty można zgłaszać się telefonicznie 508 26 26 32 bądź mailem.
Bombka 3D
Jutro, czyli w sobotę 15.11.  jestem w pracowni cały dzień od 12.00 do 18ej, więc można zrobić zakupy, jeżeli ktoś ma ochotę, zapraszam.
kula bombka z domkami z miasteczkiem i sztucznym śniegiem warsztaty jak wykonać

Warsztaty Świąteczne pt.:

ZIMOWY ŚWIAT ZAMKNIĘTY w Kuli, Czyli Bombka z Domkami w Środku

TERMIN: 19 listopada, godz. 17.30 Zobacz w terminarzu


Kolejny TERMIN: 25 listopada, godz. 17.30

KURS TRWA: 3 godziny

INWESTYCJA: 200 zł promocja  180 zł!

jak zrobić bombka ze śniegiem w środku 
OPIS KURSU:
Na warsztatach uczestnicy samodzielnie ozdobią bardzo dużą, bo aż o średnicy  16cm bombkę przezroczystą składającą się z dwóch połówek. Sami zaprojektują i skomponują bajkowe zimowe miasteczko. Wytną i posklejają domki z oryginalnych papierów Decomanii (np. domki i kościółek z dzwonnicą), ozdobią je masą strukturalną i brokatami, wypełnią sztucznym śniegiem i masami śniegowymi różnego rodzaju, ozdobią roślinkami, drzewkami, strumykami i innymi ozdobami, a na końcu  przykleją wstążeczkę. Uwaga!  Na warsztacie pokazuję jak w prosty sposób można samemu zrobić np. choinkę! Można też kupić gotowy zestaw do zrobienia bombki., ale trzeba wcześniej go zamówić.

 kula bombka z domkami z miasteczkiem i sztucznym śniegiem warsztaty jak wykonać
bombki z domkami w środku kurs

 Bombki świat zamknięty w kuli
Oto bombki zrobione przez kursantów na jednym w warsztatów:

bombka przestrzenna z domkiem w środku

Chciałabym tutaj sprostować genezę tych bombek, bo ostatnio w internecie krążą różne plotki i nieprawdziwe historie na ten temat. 

Ani ja, ani żadna Polka nie jest wynalazczynią tych bombek, jak się sądzi o pani, która w naszym kraju wykonuje do nich makiety i właśnie pierwszą taką bombkę widziała na moim blogu.  Oryginalna pierwsza bombka, którą widziałam w 2008 r została zrobiona z papierów i produktów Decomanii i przez Beatę Wośkowiak, która w Decomanii się szkoliła i przyniosła tę dekorację po raz pierwszy do Polski. Tutaj jest moje pierwsze zetknięcie się z taką bombką: Miasteczko jak z bajki . Chciałam to napisać, bo internetowy spam, w ostatnich czasach zalewa nas, i pewnie będzie zalewał, ale wierzę, że choć małe ziarenka prawdy są małe, to  nie dadzą nam zginąć na tej pustyni.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam miłego weekendu

Asket

1 thought on “Warsztaty – Bajkowy Swiat Zamknięty w Kuli czyli Bombka z domkami w środku”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top