Decoupage Blog i Szkoła Asket

Wiktoriańskie święta na talerzu

Wczoraj odbyły się warsztaty z bajkowym zegarem zimowym. Krótką relację przedstawię w później, natomiast w niedzielę, tuż przed spotkaniem dla decoupażystów odbyły się warsztaty świąteczne, tym razem z talerzem udekorowanym techniką „decoupage na opak”. Osiem pań zrobiło piękne talerzyki z wiktoriańskim aniołkiem (nomen omen to jeden z moich ulubionych świątecznych papierów). Malowałyśmy talerz specjalnym lakierem z brokatem, szablonowym ornamentem, cieniowanym tłem z jednoskładnikowym crackle, które kładzie się zupełnie inaczej niż przy zwykłej technice malowania.

Warsztaty udały się znakomicie, co poprawiło mi mój „zmęczony nastrój”. Talerzyki wszystkim wyszły oczywiście w podobnej konwencji. Kilka zdążyłam fotnąć, więc przedstawiam w fotorelacji we flashu poniżej.

A to talerzyk, który sama zrobiłam na tym warsztatcie.

jak zrobić talerz na opak decoupage

Trochę zbliżenia na brokat, którego nie widać. Niestety zdjęcia świąteczne często w związku z trudnością ich wykonania, wyglądają mniej ciekawie. Tutaj fajny efekt daje złoty brokat i połyskujący stencil, który na zdjęciu wygląda bardzo spłaszczony.

jak ozdobić szklany talerz decoupage

szklany talerz na opłatek

Poniżej fotorelacja z warsztatów:

Jeżeli nie widzisz poniższej prezentacji ze zdjęciami, nie masz zainstalowanego specjalnego oprogramowania.

1 thought on “Wiktoriańskie święta na talerzu”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top