Decoupage Blog i Szkoła Asket

Zegary Decoupage-owe w Jesiennej Odsłonie – Tutorial

Zegary Decoupage-owe w Jesiennej Odsłonie – Tutorial

Jesienne Inspiracje Z Pracowni Asket

kompozycja na zegarze decoupage

Dzisiaj pokażę kilka zegarów z mojej pracowni, które zrobiłam już dawno temu oraz pokażę jednocześnie filmik z warsztatu z zegarem w jesiennym wykonaniu z nowych 2020 papierów ED z kolekcji jesiennej.

W sumie to jesień jest najlepszym czasem dla mnie na zegarowy decoupage. Lubię motywy jesienne, bo jesień kojarzy mi się z upływem czasu – nie wiem czemu tak jest, ale kilka zegarów z jesiennymi motywami sugerują mi, że tak to postrzegam.

Te wszystkie kolory ciepłych odcieni brązu i żółci przywołują lato i słońce, których mi ostatnio brakuje.

Wielki zegar z ptaszkiem decoupage

Odgrzebuję moje archiwa i niektóre zdjęcia niestety nie są najlepszej jakości, jednak na prace patrzę z sentymentem, gdyż żaden z tych zegarów nie pozostał w pracowni i każdy znalazł swojego właściciela.

zegar z motywem warzywnym

Dzisiaj,  gdy z perspektywy dzisiejszych trendów patrzę na te stare zdjęcia, to prace wyglądają na bardzo czyste nieskalane żadnymi szablonami, pastami, wyciskami czy konturówkami o naklejanych elementach nie wspomnę. Były to czasy, gdy po pierwsze w sklepach tego typu pierdółek nie było, a za główny punkt honoru każda decoupażystka uważała wylakierowanie wszystkiego na połyskującą taflę. Na zegarze z warzywkami widać, jak odbija się światło od powierzchni lakieru.

okrągły zegar tutorial diy

Dzisiaj, jak patrzę na te stare zdjęcia to prace wyglądają na bardzo czyste nieskalane żadnymi szablonami, pastami, wyciskami czy konturówkami o naklejanych elementach nie wspomnę. Były to czasy, gdy po pierwsze w sklepach tego typu pierdółek nie było, a za główny punkt honoru każda decoupażystka uważała wylakierowanie wszystkiego na połyskującą taflę. Na zegarze z warzywkami widać, jak odbija się światło od powierzchni lakieru.

zegar z aniołkami kolaż

Zegar poniżej i powyżej mają ponad 10 lat i kształt tej formatki, którą wykorzystałam na webinarze online. Chociaż zegar z jabłuszkami i aniołkami jest przeładowany motywami – wtedy ćwiczyłam dużo kolaży na przedmiotach to miło wspominam czas, gdy aniołki Rafaella były najwyższym priorytetem dla każdej decoupażystki.  Wkładałyśmy aniołki wszędzie, gdzie popadnie na każdą powierzchnię – tak jak teraz osławione wyciski z masy – są wszędzie prawie na każdej pracy decoupage. To dlatego teraz, w trybie doświadczenia – staram się oszczędniej stosować motywy, choć należę do maksymalistów w dekorowaniu.

piękne motywy do zegarów decoupage

Jeszcze 2 inspiracje deseczek pod kalendarz w kolorach jesieni

Jak Zrobić Prosty Decoupage na Zegarze  Zapraszam na mój profil na YOUTUBE

klasyczny dekupage

Niedawno na Facebooku zrobiłam Live z Warsztatem online z nowym papierem ED329 i nowym zestawem moich farb do decoupage w kolorach jesieni

komplet do decoupage

Poniżej Filmik tutorial skrócony z 1,5 godzinnego webinara na żywo na Facebooku na moim Fanpage

Filmik jest wstawiony na mój odkurzony profil na YouTube  tutaj – jeśli chcecie być na bieżąco z filmikami i tutorialami – to zasubskrybujcie kanał i włącznie tzw. dzwoneczek – czyli powiadomienia – będziecie otrzymywać wszystkie nowości – będę tu bardziej aktywna niż zwykle

Papiery, które zostały wykorzystane do filmiku – link do sklepu jest poniżej

Sklep – Papiery
zegar papierem decoupage

Farby, które zostały wykorzystane w tutorialu, oraz klej i lakier:

Sklep – Preparaty
asket decoupage

24 października, w sobotę odbędzie się także warsztat stacjonarny: Smakowity Przepiśnik – Mix Mediowe Pudełko z Efektem Skóry i Babeczkami 3D

więcej o tym kusie jest tutaj

pudelko ksiega efekt plotna

25 października, w niedzielę odbędzie się także warsztat stacjonarny: Korkonkowa Taca – czyli taca z namalowaną koronką

więcej o tym kusie jest tutaj

taca decoupage retro

Przestawiam także zajawkę nowego zestawu farb, tym razem postawiłam na zestaw moich kolorów NAJ z całej mojej palety! Już wkrótce więcej informacji.

zestaw Asket Best

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top