Decoupage Blog i Szkoła Asket

Prosty Cartonnage Pałacowe chusteczniki

Prosty Cartonnage Pałacowe chusteczniki

 Pałacowe chusteczniki do retro łazienek – Prosty Cartonnage

Obiecałam Wam już wcześniej, że pokażę chusteczniki, które miałam przyjemność wykonać do pałacowego hotelu. Dzisiaj pokażę Wam pierwszą partię. Dla osób nie zaznajomionych z techniką cartonnage może wydawać się skomplikowana, ale jest to prosta technika oklejania przedmiotów w większości po całości. Tutaj używa się do tego serwetek obiadowych. Można także użyć papieru do pakowania prezentów albo do decoupage.

chusteczniki pałacowe żelechów

W tym celu odkopałam z pracownianych czeluści całą masę starych serwetek ornamentowych, aby wykonać dobrze powierzone mi zadanie.

chusteczniki pałacowe żelechów

Otrzymałam zdjęcia łazienek w których owe pudełka mają się znajdować, i w ten oto sposób powstały, kolorystycznie i wzorniczo dopasowane do wnętrza.

serwetka na chusteczniku

Poniżej mój faworyt, kocham tę serwetkę, ma kolor brązowy wpadający w stare złoto, niestety na zdjęciu mało co widać:

serwetka na chusteczniku

Nie przepadam za oklejankami, ale chusteczniki te robiło mi się wyjątkowo przyjemnie, może dlatego, że wyciągnęłam zapomniane i piękne serwetki. Oczywiście ten styl nie pasuje do wielu nowoczesnych łazienek, ale ja miałam okazję zrobić właśnie coś w pałacowym stylu! Serwetkowy kurs z cartonnage odbędzie się w niedzielę,  21 maja.

serwetka na chusteczniku

Z niejasnych powodów od pewnego czasu nie mogę pisać na blogu niczego, co dotyczy kursów i warsztatów ani niczego co dotyczy mojej pracowni. Jest to niedorzeczne i sama nie mogę w to uwierzyć, ale to prawda. Dlatego osoby, które chciałyby się czegoś więcej dowiedzieć zapraszam na moją stronę pasjadecoupage, linki są umieszczone w obu kolumnach tego bloga u góry. Zapraszam do zaglądania tam oraz na facebooka. Na pewno już niedługo napiszę o tym więcej, ale nie tutaj.

serwetka na chusteczniku

Powyższy chustecznik z motywem koronki to jeden z moich ulubionych. Korona leżała z 8 lat w moim kufrze na serwetki i nie pamiętam, czy już ją kiedyś wykorzystałam. Na pewno wykorzystałam podobną serwetkę, ale w czarnym kolorze.

serwetka na chusteczniku

W następnym poście pokażę Wam pudło retro, które będziemy wykonywać w pracowni 28 maja.

Pozdrawiam Was serdecznie
Asket

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top