Decoupage Blog i Szkoła Asket

Damy na blejtramie i świąteczna zawieszka do oddania

U mnie warsztaty świąteczne się już zakończyły. Pozostało mi jeszcze ubieranie choinek, dokończenie kilku dekoracji i świąteczne porządki. Jedną choinkę już prawie ubrałam, druga czeka na światełka, które kupię jutro.

Pracownia będzie jeszcze czynna w piątek od 13ej do 19ej po raz ostatni i będzie można zrobić zakupy prezentów, zestawów startowych i bonów prezentowych na kursy. Może jeszcze w przelocie ktoś złapie mnie w pracowni w czwartek, ale trzeba umówić się telefonicznie. W piątek tradycyjnie wyprzedaż świątecznych papierów ryżowych i bombek przy 20% obniżce.

Chciałabym teraz pokazać dwa małe blejtramy z decoupage malarskim, który ostatnio odchodzi w zapomnienie. Nie wiem czemu, ale coraz mniej widzę prac wykonanych techniką malarskiego decu.

Obie prace powstały w ciągu kilku lat, damy są z różnych epok. Obie prace wykonałam jako pokaz na kursach malarskich decoupage. Czarną damę zrobiłam na przekór ciemnej kreacji, w którą jest odziana. Przez wiele kursów malarskich ten motyw często panie odrzucały jako zbyt przygnębiający i ponury. Któregoś dnia postanowiłam, że z żałobnej damy zrobię nostalgiczną osóbkę na tle zachodzącego słońca. Pracę zachowałam sobie, bo bardzo mi się spodobała kolorystyka jaka wyszła na tym obrazie.

Na zdjęciu poniżej kolorystyka wyszła trochę prześwietlona i za jasna, bo było wtedy dużo światła gdy wykonywałam tę fotkę. Kolory są bardziej intensywne, choć nie rażą.

wiktoriańska dama - portret decoupage malarski

Druga dama, którą domalowywałam, to była czysta przyjemność. Bardzo podobała mi się grafitowa ramka, którą wykonałam przy okazji damy z niebieskościami. Dlatego taką ramkę dorobiłam tym razem w tym samym kolorze.

jaki blejtram do decoupage

Dama powędrowała do bardzo miłej osoby.

Aby zakończyć ten post jednak świątecznie, jeszcze jedna przyjemność drobna dla Was, a mianowicie, mam do oddania tę oto świąteczną zawieszkę na druciku.

zawieszka z aniołkiem

Osoby, które chciałyby ją otrzymać proszę o wpisanie się pod tym postem – swoje dane oraz -email oraz podlinkowanie do swojego bloga lub strony tego posta. W czwartek wieczorem zrobię losowanie dla osób które się zgłoszą, natomiast w piątek 21-go wysyłam zawieszkę. Zatem osoba, która zostanie wylosowana powinna podać swoje dane do przesyłki jeszcze w czwartek lub w piątek rano. Jeżeli tego nie zrobi, wylosuję inną. Nie wysyłam przesyłek za granicę.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

P.S. Nie trzeba się logować, aby się zgłosić i wpisać komentarz do posta. Zdarza się, że osoby chcące coś wpisać nie mogą tego zrobić, ale to wynika niestety z ustawień i obostrzeń które ustawia właściciel serwerów czyli blox.pl, a nie ja.

1 thought on “Damy na blejtramie i świąteczna zawieszka do oddania”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top