Decoupage Blog i Szkoła Asket

DECOUPAGE KROK PO KROKU

Oto krótki internetowy kurs obrazkowy decoupage, jaki obiecałam Wam w zeszłym miesiącu.

 Kurs Decoupage Krok po Kroku, czyli decoupage klasyczny na łubiance.Internetowy kurs obrazkowy decoupage

Przyszła pora na truskawki, po którym często pozostają nam brzydkie koszyczki z łubianki, które szkoda wyrzucić. Dzisiaj mam dla was pomysł jak można je zagospodarować na cały rok, bo ciekawie udekorowane mogą stać się ładnym elementem naszego parapetu czy kącika twórczego. Zwykłe łubianki mogą posłużyć nam np. jako pojemniki na kwiaty albo na przybory jak pędzle i różne narzędzia.

Aktualnie mój koszyczek służy mi jako pojemnik na patyny i pasty metaliczne. Zdjęcia pochodzą z zeszłego roku, kiedy jeszcze trzymałam w nim pędzle i nożyczki.

ETAP I Materiały potrzebne:
Koszyczek po truskawkach typu „łubianka”, małe papierowe motywy z kwiatkami, klej do decoupage, primer, farby akrylowe w kolorze bladego różu, czerni hebanowej, gorzkiej czekolady i karminowym, lakier akrylowy, opóźniacz do akryli, taśma malarska, nożyczki, pędzle, folia aluminiowa, gotowa papierowa koronka samoprzylepna, ręczniki papierowe, linijka, ołówek i gumka.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP II
Malujemy koszyczek na zewnątrz i w środku białym primerem i pozostawiamy do wyschnięcia.

kurs decoupage krok po kroku


ETAP III
Malujemy koszyczek farbą w kolorze bladego różu dwukrotnie, za każdym razem pozostawiając do wyschnięcia przynajmniej na godzinę.

kurs decoupage krok po kroku


ETAP IV
W międzyczasie wycinamy odpowiednie motywy z papieru. Wybieramy małe motywy, które wielkością wpasują się do wyplecionych kwadratów utworzonych z pasków łubianki.

kurs decoupage krok po krokuETAP V
Przy pomocy linijki rysujemy szachownicę składającą się z pasków łubianki. Jeden pasek równa się jednemu wierszowi szachownicy, którą namalujemy.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP VI
Mniejszym płaskim pędzelkiem, farbą w kolorze czerni hebanowej wypełniamy wcześniej ołówkiem zaznaczone prostokąty. Aby utworzyć szachownicę malujemy co drugi prostokąt.

Górny pasek łubianki pozostawiamy jasny.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP VII
Następnie farbą w kolorze gorzkiej czekolady zmieszaną w medium opóźniającym postarzamy każdy brzeg z jasnych boków prostokątów. Pozostawiamy do wyschnięcia.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP VIII

Wstępnie przygotowujemy kompozycję z wcześniej wyciętych motywów kwiatowych, a następnie przyklejamy wszystkie motywy za pomocą dobrego kleju do decoupage. Pamiętajmy o zwilżeniu wodą każdego motywu zanim go przykleimy. Odstawiamy do wyschnięcia.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP IX
Malujemy rączkę koszyczka kolorem hebanowej czerni

kurs decoupage krok po kroku

ETAP X
Po wyschnięciu rączki malujemy na niej białe kropeczki.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP XI
Wewnętrzną górną listwę łubianki malujemy  farbą w kolorze karminowym.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP XII

Na górną listwę koszyczka przyklejamy samoprzylepną, papierową koronkę. Aby lepiej się trzymała, po wierzchu dodatkowo smarujemy całość klejem do decoupage. Pozostawiamy do wyschnięcia.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP XIII

Na przyklejonej koronce, tuż pod rączką przyklejamy po dwa motywy kwiatków po obu bokach koszyczka. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na kilka godzin.

kurs decoupage krok po kroku


ETAP XIV
W celu zabezpieczenia malujemy całość lakierem akrylowym wieloma warstwami, aż motyw wtopi się w tło. Pamiętajmy, aby każdą warstwę lakieru dobrze wysuszyć zanim położymy następną.

kurs decoupage krok po kroku

ETAP XV

Nasz koszyczek jest gotowy, i możemy w nim umieścić doniczki z kwiatkami lub ulubione pędzle i szpatułki do naszych dekupaży.

kurs decoupage krok po kroku

kurs decoupage online

Copyright © Asket 2012 All Rights Reserved – Wszelkie prawa zastrzeżone

Pozdrawiam Was serdecznie

Asket

P.S.

Materiały i narzędzia do wykonania dekoracji można zakupić u mnie w pracowni w Warszawie. Serdecznie zapraszam.

1 thought on “DECOUPAGE KROK PO KROKU”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top