Decoupage Blog i Szkoła Asket

Jak Zrobić Bombkę Z Pastą Pękającą – Decoupage Krok Po Kroku

Jak Zrobić Bombkę Z Pastą Pękającą – Decoupage Krok Po Kroku

Jak zrobić bombkę krok po kroku – tutorial

DECOUPAGE KURS OBRAZKOWY KROK PO KROKU,

Samouczek z poradą dotyczącą samodzielnego wykonania bombki. Mam nadzieję, że spodoba Wam się kursu, jak zrobić bombkę z pastą pękającą i przekładką.

 Foto 00 : Materiały potrzebne:

Przezroczysta bombka plastikowa dwuelementowa,  kolorowe papier z kółkami Asket z serii BN – bożonarodzeniowej lub z serii K, czyli gruby karton  w postaci kół o średnicy bombek, preparaty: podkład przezroczysty pod pastę, pasta pękająca w kolorze złotym lub srebrnym, klej do decoupage, brokat sypki, klej do brokatu, farby konturowe złote lub srebrne, ołówek, nożyczki, szpatułka do nakładania pasty, gruby karton do akryli, gąbeczka dwustronnie klejąca w postaci kwadracików, wstążka do zawieszenia bombki.

Jak zrobić bombkę
Jak zrobić bombkę
jak wykonać bombkę

Foto 01: Rozkładamy bombkę na dwie części. Wybieramy połówkę z większym, wewnętrznym brzegiem i malujemy przezroczystym podkładem. Pozostawiamy do wyschnięcia.

bombka z pastą pękającą
tutorial krok po kroku jak zrobić bombkę

Foto 02: Szpatułką nakładamy pastę pękającą (tutaj srebrną) na całą zewnętrzną część bombki pomalowanej wcześniej podkładem.

Foto 03: Na mokrą pastę posypujemy brokat

Foto 04: Pozostawiamy do wyschnięcia na kilka godzin. W trakcie schnięcia powinny pojawić się spękania, między którymi będzie prześwitywała przeroczystość bombki.

Foto 05: Rozkładamy bombkę na dwie części. Wybieramy połówkę z mniejszym, środkowym brzegiem i Wycinamy kółka z kartonu Asket Collection z serii K i dopasowujemy je od środka bombki.

Jeżeli nie mamy Kartonu z Asket Collection, tylko np. papier z serii BN, to osobno na grubym kartonie ołówkiem odrysowujemy średnicę bombki, wycinamy i przyklejamy kółko z papieru na karton. Wersja z gotowym kartonem z serii K jest prostsza i zaoszczędza wiele czasu.

Foto 06: Wycinamy koło i dopasowujemy je do średnicy bombki tak, aby koło zmieściło się w środku, w szerszym brzegu bombki. Koło to będzie naszą „przekładką”

Foto 07: Dla uzyskania efektu 3D przygotowujemy kilka kół z takim samym motywem, ale jedno o średnicy maksymalnej bombki oraz dodatkowe mniejsze 3, 4 koła do danego motywu. Motywy powinny być o coraz mniejszej średnicy, jak na foto 07.  Możemy posłużyć się cyrklem, i zmniejszyć proporcjonalnie każde kółko, wycinając coraz mniejszy motyw.

Foto 08: Pierwsze największe koło z motywem przyklejamy za pomocą kleju do decoupage do kartonowej „przekładki”, ale jeżeli używamy papieru z serii Asket Collection K – nie jest to konieczne, od razu do bombki wkładamy wycięty i gotowy karton ze wzorem.

Foto 09: Przystępujemy do uzyskania efektu 3D. Zbudujemy piramidkę, od najmiejszego do największego koła z motywem przyklejając każde na siebie za pomocą kwadratowej gąbeczki dwustronnie klejonej.

Foto 10: Zaczynamy od najmniejszego kółka, które przyklejamy dwustronnie do dwóch gąbeczek przyklejonych na większe kółko. Dzięki temu uzyskamy trójwymiarowy efekt.

Foto 11: Następnie nakładamy naszą dwustopniową piramidkę na większe kółko. Używamy już więcej gąbeczek.

Foto 12: Postępujemy tak, aż przykleimy wszystkie kółka.

Foto 13: Następnie nakładamy naszą piramidkę na największe kółko-przekładkę.

Foto 14: Dla ozdoby i uwypuklenia trójwymiarowości możemy złotą lub srebrną farbą konturową podkreślić niektóre elementy na motywach przekładki.

Foto 15: Tak przygotowaną dwustronnie przekładkę wkładamy do środka bombki, tej, którą wcześniej udekorowaliśmy pastą pękającą. Bierzemy drugą połowę plastikowej bombki i składamy całą bombkę.

Foto 16: Dowiązujemy kokardę, nasza bombka jest gotowa.

Dodatkowy wariant: Możemy nasze koła obsypać brokatem dla uzyskania dodatkowego błyszczącego efektu.

Foto 17: W tym celu smarujemy brzegi wszystkich kół klejem do brokatu.

Foto 18: Obsypujemy brzegi z klejem srebrnym lub złotym brokatem. Strzepujemy jego nadmiar. Najlepiej wykonywać to nad miseczką lub nad kartką, aby resztę brokatu można było ponownie wykorzystać.

Oto gotowe bombki w różnych wariantach.

jak zrobić bombki z przekładką

bombka z pastą pękającą

bombka wykonana ręcznie

bombki kurs

bombki z pastą strukturalną

pomysły dekoracyjne

To nie koniec kursów obrazkowych online, już niedługo proste porady świąteczne. Do napisania!

Poniżej gotowe bombki z pastą pękającą w różnych wariantach, które zrobiłam w tym roku.

 

zastosowanie pasty pękającej

 

 

bombki z pastą strukturalną

 

To nie koniec kursów obrazkowych online, już niedługo proste porady świąteczne. Do napisania! pozostałe kursy krok po kroku tutaj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top