Decoupage Blog i Szkoła Asket

Manekin decoupage – seminarium I relacja

W ubiegłą środę odbyło się pierwsze seminarium warsztatowe z manekinem krawieckim naturalnej wielkości.

Bardzo lubię dekorować manekiny i choć wymagają sporo pracy i zaangażowania, to satysfakcja z wykonania ich jest naprawdę duża.

Często śmieję się na moich kursach, że prawdziwa decoupażystka powinna mieć w swoim dorobku udekorowane: manekina, stare żelazko z duszą i kopytka do butów. Ja nią nie jestem, bo żelazko stoi i drugi rok się kurzy na szafie czekając na swoją kolej, a kopytek tak jakoś nie chce mi się dekorować 🙂

Oczywiście to mój żart, ale panie od zeszłego roku „piłowały mnie” z tym warsztatem. W zeszłym roku niestety z braku czasu nie udało mi się go zorganizować, ale ten rok jakoś nam sprzyja 🙂

Poniżej krótka relacja z pierwszego spotkania. Takich spotkań będzie jeszcze kilka, aż skończymy dekorować nasze manekiny, co nie omieszkam Wam pokazać za każdym razem.

manekiny decoupage seminarium warsztatowe

Tutaj wybieramy papiery na manekin dla Izy. Ja z papierem calambour w przepiękne bordowe róże.

papier decoupage z różami

pracujący tydzień w pracowni decoupage

W wyniku konsulacji wyszło nam, że nie idziemy na łatwiznę. Nikt nie będzie robił manekina całego we wzory. Większość manekinów będzie miała sukienki. Będziemy malowały ręcznie gorsety, sznurowania itd. Już się nie mogę doczekać następnych zajęć!

Tu po prawo dwie panie już wybrały swoje motywy i wycinają. Pozdrawiam Beatę i Ewę 🙂

manekin w róże

Tu wybieramy motywy na manekin dla Małogsi

SZKOLENIA PROFESJONALNE DECOUPAGE

warsztaty warszawa decoupage

Jestem dość emocjonalną osobą 🙂

pasja decoupage rękodzieło

Na zdjęciu nie ma tylko drugiej Ewy, która musiała wyjść wcześniej, ale za to pozdrawiam ją serdecznie z tego bloga. Pomysł Ewy uwagi na różnorodność motywów przedstawia się bardzo interesująco…

Moja pracownia jest niestety mała i zajęcia w związku z gabarytami manekinów mogą odbywać się tylko w gronie max 5 osób. Osoby, które się dopytują, gdzie takie warsztaty były ogłoszone informuję, że nie ogłaszałam ich z uwagi na komplet osób. Teraz najpierw muszę skończyć manekiny z jedną grupą. Jeżeli uzbiera się kolejna grupa min 3 osób zrobię kolejne, może w maju-czerwcu, bądź w wakacje. Na stronie w najbliższych dniach będzie informacja o tych seminariach.

A także o nowych kursach oraz konkurs jubileuszowy, już niedługo! Do wygrania aż 3 kursy decoupage u mnie w pakiecie! Zaglądajcie.

1 thought on “Manekin decoupage – seminarium I relacja”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top