Decoupage Blog i Szkoła Asket

Meble Decoupage – Komoda

Na jednym ze spotkań dla miłośników decoupage ozdabiałam tę oto starą komodę z mdfu. Nie mam niestety jej zdjęć przed metamorfozą, bo komoda od kilku lat stała pomalowana podkładem i czekała na swoją kolej. W sumie miałam ją wyrzucić, bo szuflady się powypaczały, ostatecznie jednak postanowiłam postawić ją w pracowni na różne podręczne rupiecie.

decoupage klasczn - meble komodaWykorzystałam do niej już wcześniej wycięte motywy, przeznaczone do manekina, który ostatecznie nie został nimi udekorowany (pisałam o tym kilka lat wcześniej).

decoupage - motywy z papieru

Wierzch i boki komody są pocracklowane, ale niestety trudno było zrobić zdjęcie tak, aby było to widać.

meble decoupage

Na komodzie stoją teraz moje różne narzędzia i przybory na warsztaty.

decoupage meble

Same wycięte motywy na szuflady przyklejałam około 5 godzin, ale efekt się opłacił, bo „nowa” komoda bardzo mi się podoba 🙂

Planowałam jeszcze przykręcić do niej gałki – po dwie przy każdej szufladzie, jednak na razie nie znalazłam takich, które by mi odpowiadały. Motywy są głównym elementem dekoracyjnym tego mebla, więc gałki muszą być mało widoczne.

Pokazuję Wam komodę w momencie takim jak to wygląda teraz.decoupage meble

Wiele osób pyta mnie jak wykonać decoupage na starych meblach z mdfu. Jak najbardziej stare meble można w ten sposób odświeżać i nadawać im nowy „look”. W takim przypadku podczas przygotowania mebla do decoupage nie należy zdzierać całej okleiny. Wystarczy zmatowić ją dobrze papierem ściernym i natępnie pomalować dobrym primerem do powierzchni niechłonnych, aby zwiększyć przyczepność kolejnej warstwy farby.

 

Pozdawiam wakacyjnie 🙂

Asket

plażowa asket

 

—————————————————

decoupage kurs1 thought on “Meble Decoupage – Komoda”

  1. Bardzo dziękuję! Decoupage jest klasyczny więc nie jest 3D, te odstające elementy, to po prostu wycięte motywy jeszcze nie przyklejone, które leżą na stole!
    pozdr
    Asket

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top