Decoupage Blog i Szkoła Asket

Mój Ukochany Efekt, Czyli Imitacja Marmuru

Mój Ukochany Efekt, Czyli Imitacja Marmuru

Imitacja Marmuru

Chciałam Wam dzisiaj pokazać to, co lubię bardzo malować. Imitacja marmuru, którą zrobiłam jakiś czas temu na kilku dekorowanych przedmiotach. Większość to przedmioty ozdobione także deku, ale nie tylko. Patera, wazon i bomboniera.

Kliknij, poniżej, aby powiększyć zdjęcie:

talerz z różami i z efektem marmuru

Paterę zrobiłam z racji przerobienia przedmiotu. Miałam kiedyś na niej jakieś brzydkie tło i postanowiłam go zmienić więc przemalowałam je na efekt marmuru w ramach ćwiczeń malowania

jak namalować efekt marmuru

Motyw z papieru sam wpadł mi w ręce. Spodobało mi się połączenie wyrazistych róż z efektem marmuru, który namalowałam, szybko wycięłam i przykleiłam. tutaj są róże na tle listów, ale można je z powodzeniem wyciąć z tła.

decoupage papier Asket Collection

Druga i trzecia praca z efektem marmuru, którą Wam pokazuję to wazon z czarno-szarym malowanym marmurem i patera z marmurem i efektem brązu. Obie prace to szkło ręcznie malowane  imitacją.

wazon bomboniera z efektem marmuru

Kulisty wazon miał być oklejony decoupage, ale po zrobieniu imitacji tak mi się spodobał sam wazon, że postanowiłam go tak zostawić.

Efekt brązu jest na nóżce i wieczku bomboniery, a marmur z elementem różu miałam połączyć z decoupage, ale… wciąż nie mogłam się zdecydować na motyw.

wazon bomboniera z efektem marmuru

Dlatego bomboniera stała i stała w mojej pracowni, aż któregoś razu przyszedł do mnie pomysł i nakleiłam motyw. Tutaj na zdjątku są zdjęcia jeszcze bez. Paterę w nowej odsłonie pokażę w następnym poście. Może zgadniecie w jakim kolorze będzie ten motyw? (pytam oczywiście osoby, które nie widziały już patery udekorowanej decoupage w mojej pracowni)

wazon bomboniera z efektem marmuru

wazon bomboniera

Pozdrawiam serdecznie

Asket

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top