Decoupage Blog i Szkoła Asket

Kurs Shabby Chic – Farby Kredowe

Kurs Shabby Chic – Farby Kredowe

Jak Malować Farbami Kredowymi?

W najbliższą niedzielę 23 kwietnia w godz. 11.00-18.00 odbędzie się fajny warsztat malowania mebli shabby chic i w stylu vintage z farbami kredowymi, na który zapraszam – można się zapisać telefonicznie: 508 26 26 32. Na tym kursie nauczycie się dokładnie co to są i jak malować farbami kredowymi

Poniżej zdjęcia prac warsztatowych uczestników poprzednich edycji tego kursu, niektórych jeszcze nie pokazywałam.

Jak Malować Farbami Kredowymi
farba kredowa

Większość z ludzi używających farb kredowych nie ma niestety żadnej wiedzy na temat tego, jakie właściwości mają te farby i do czego tak naprawdę służą.

farby kredowe
co to jest chalky paint

Jedna z uczestniczek mojej Szkoły Shabby Chic opowiadała nam nawet, że na jednym z organizowanych przez dystrybutorów tych farb”kursów pracy z farbą kredową” kazali kupić jej stołek na ich kursie, dali puszkę farby i kazali malować…jak chce… Oprócz wydanych 280 zł na kurs nie wyszła za żadną wiedzą oprócz pustego portfela. Zapewne tacy „trenerzy” liczą sprzedaną każdą puszkę farby, bo jak fajnie się malowało stołek, to i kuchnię się umaluje całą, a na to potrzeba… dużo puszek

jak stosować farby kredowe
jak wystylizować meble

A farby są ciekawe w zastosowaniu, bo są inne zarówno w konsystencji, a także inaczej się z nimi pracuje w porównaniu ze zwykłymi farbami akrylowymi.

malowanie farbami kredowymi powody za i przeciw
kursy malowania mebli na staro

Ponadto farby te nie nadają się do malowania wszystkiego. NIE Można bez sensu nimi malować wszystkich mebli i sprzętów, ale często dystrybutorzy tych farb o tym nie mówią, bo liczy się zysk, czyli każda puszka farby sprzedana za ponad 100 zł i każdy wosk,który każą kłaść nawet kilkanaście razy… Jeden z producentów tego typu farb nawet zaleca czekanie z 2 tygodnie zanim wosk wyschnie, aby położyć następną jego warstwę…

Czasami bowiem wystarczy kupić puszkę zwykłej farby akrylowej za 30 zł, a kredową zostawić na specjalne okazje.

Czy wszystkie farby kredowe różnych firm są takie same? Czy te drogie są lepsze i warto przepłacić? Czy wystarczy pomalować tylko jedną warstwę, jak przekonuje producent? Czy mogę użyć innego wosku do wykończenia i czy tylko wosku?

farba kredowa jak ją używać kurs u Asket

Nie jestem dystrybutorem żadnych z farb kredowych, więc postaram się odpowiedzieć obiektywnie na wszystkie te pytania i zagadnienie ich dotyczące na kursie. Wykonamy dwie prace każdą różnymi technikami, z zastosowaniem transferów a także szablonów. Przedmioty na kursie mogą być inne niż te na zdjęciach.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

P.S.

w sobotę 22 kwietnia natomiast odbędzie się kurs Shabby Chic – reliefy płaskie i wklęsłe – i wykonamy także trzy ciekawe prace imitujące płaskorzeźby. także można się zapisać.

jak wykonać reliefy na meblach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top