Decoupage Blog i Szkoła Asket

Najbliższe NOWE kursy decoupage

W przyszłym tygodniu co prawda jest prawie cały tydzień wolny. Wiele osób pewnie będzie odpoczywać, ale u mnie warsztaty się odbędą. To ukłon w stronę osób, które w ten długi weekend nigdzie nie wyjeżdżają i chętnie skorzystałyby z jakiś kursów, aby miło spędzić czas.

We wtorek, 01 maja od godz. 11.00 odbędzie się warsztat wiosennej konewki w efektem metalu, o której pisałam tutaj

W środę 02  maja od godz. 12.00 odbędzie się warsztat jak zrobić lampę z butelki w romantycznym stylu. Po około dwóch latach kurs w tej formie odbędzie się po raz ostatni.

W czwartek 3 maja od godz. 11.00 odbędzie się kurs decoupage print room. Jak zwykle wykonamy na nim dwie prace, w tym malowany print -room oraz klasyczny print room. Tym razem wykonamy lusterko i duży kielich-wazon w kształcie koniakówki.

W piątek, 4 maja odbędzie się kurs podstawowy decoupage – technika serwetkowa od A do Z.

W sobotę odbędzie się całkiem nowy warsztat z Wazonem Romantycznym w stylu Royal English. (Można będzie zamiast wazonu wybrać kafafkę na zdjęciu)

Uwaga! przy rezerwacji należy zadeklarować wariant: wazon lub karafka (karafka jest bez korka)
Na warsztacie nauczysz się:
1. jak pracować na powierzchni szklanej
2. techniki pracy z pastą pękającą, uzyskamy prześwitujące, przezroczyste pęknięcia (crackle) na szkle (zdjącie poniżej)
3. techniki decoupage klasycznego
4. kompozycji na obłej powierzchni
5. techniki pracy z konturówką imitującą wypukły relief
6. techniki pracy z mikrokulkami

Uwaga! Z uwagi na długie schnięcie preparatów wazon będzie można zostawić w pracowni i odebrać na drugi dzień.

Decoupage wazon

decoupage karafka

pasta pękająca

W niedzielę, 6 maja  natomiast odbędzie się warsztat kreatywny Kolaż Artystyczny: Sekretarzyk. Ten rodzaj decoupage wykonywany jest zupełnie inaczej niż w przypadku decoupage klasycznego. Nie trzeba lakierować go wielokrotnie, gdyż główną atrakcją pracy jest nierówna powierzchnia powodująca efekt strukturalny – niestety na zdjęciu tego nie widać. Praca jest kompozycyjnie skomplikowana.

Przedmiot jest ozdabiany z różnych papierów i serwetek w jedną całość (przykładowy sekretarzyk został złożony z 7 różnych elementów). Uczestnicy kursu wykonają swoje pomysły z materiałów dostępnych w pracowni. Wychodzą z warsztatu z gotową pracą. Osoby, które obawiają się tego rodzaju warsztatu chciałabym uspokoić 🙂 Oczywiście każdemu pomagam w ułożeniu kompozycji i na pewno dajemy radę.

kolaż decoupage

Wszystkie bliższe informacje na temat warsztatów znajdziecie tutaj

a na temat kursów tutaj

Zapraszam na zajęcia i pozdrawiam Asket

P.S.

Przypominam, że kończy się czas na pierwszy etap konkursu. I etap – nadsyłanie prac do 28 kwietnia. Zgłoszenia ze zdjęciami należy przysłać do 28 kwietnia do godz. 24.00

Asket

1 thought on “Najbliższe NOWE kursy decoupage”

  1. osiołkowi w żłobie dano… księga, czy sekretarzyk… jak na razie księga zwycięża, a tym czasem zapraszam do obejrzenia wariacji na temat szkatułki z efektem metalu makaart.blox.pl/2012/04/Wariacje-na-temat.html

    pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top