Decoupage Blog i Szkoła Asket

Odkoduj Swoje Pragnienia – Mapa Marzeń – Darmowy Warsztat Online – na FB

Odkoduj Swoje Pragnienia – Mapa Marzeń – Darmowy Warsztat Online – na FB

Lato, wakacje i ciepło pozytywnie nas nastraja.

Nie wiem jak Wy, ale najczęściej ja w lato mam całą masę nowych pomysłów i chęci do ich realizowania. Nigdy nie udało mi się zrealizować moich planów, gdy snułam je z początkiem nowego roku. Pewnie jak wiele z Was zaczynałam, a jakże: że będę się odchudzać, że będę bardziej systematyczna, że będę wstawać wcześniej o godzinę niż zwykle. Zwykle na tym się kończyło. Na pobożnych życzeniach i planach. Jednak w pewnym okresie zorientowałam się, że to nie ja jestem winna swojej „słabej woli”, ale okres w którym zaczynam moje plany. Z początkiem roku jest zimno, ciemno, hałaśliwie (nie lubię fajerwerków), jestem zmęczona świętami i mam wtedy ochotę na to, aby przetrwać: schować się gdzieś pod kołdrą i poczekać np. na wiosnę.

Prawdziwy Początek Nowego Roku…

róża pnąca coral dawn

Jako urodzeni Słowianie zakodowane w DNA mamy inne archetypy niż nam od wieków wmówiono.
W naszym klimacie dobrze jest rozpoczynać rok z początkiem wiosny. Wiele wieków temu, gdy żyliśmy zgodnie z naturalnym nurtem przyrody, dopiero po 21 marca zaczynał się rok. Kiedy rozpoczynał się przełom równonocy wiosennej, początkiem nowego roku było topienie Marzanny, czyli zimowej mary, która była odpowiedzialna za całe zimowe „zło”. Dopiero po tym był czas na tzw. „wiosenne porządki” i dobry początek.

Jak zrobić mapę marzeń

Ja jednak lubię plany swoje rozpoczynać latem, gdy dzień jest długi, zdecydowanie więcej zieleni i słońca, a i wśród Was wiele osób ma wtedy w pracy więcej luzu. Stajemy się bardziej odprężeni np.: wśród przyrody, nawet gdy jesteśmy przed urlopem, a już po urlopie jesteśmy wypoczęci, radośni i gotowi do tworzenia nowej przyszłości.

Asket w Leśnym Zakątku

Mapa Marzeń – pozytywny drogowskaz dla naszej podświadomości… i duszy

 

Mamy środek lata, piękno naszej wspaniałej przyrody, gdy rozkwita i pokazuje swoje najpiękniesze oblicza.
To dobry czas, gdy możemy zrobić swoje plany na przyszłość, przemyśleć nasze cele i pragnienia. Możemy to zrobić leżąc na hamaku w Honolulu 🙂 albo w foteliku na własnym balkoniku, ale największe plany się nigdy nie zrealizują, jeżeli nie poczynimy do nich przygotowań i nie zrobimy pierwszego kroku:

DZIAŁANIA.

Zrobienie decoupageowej Mapy Marzeń jest dla nas pierwszym działaniem. Doceńmy to naprawdę!

Dlaczego Mapa Marzeń?

 

To bardziej skomplikowane, ale dla osób nigdy nie zajmujących się rozwojem osobistym napiszę choć parę słów, choć to skomplikowany temat i kiedyś i napiszę o tym więcej.

Jesteśmy wielowymiarowymi istotami. Bardziej złożonymi niż nam się wydaje. Aby realizowały się nasze marzenia musimy wiele aspektów naszej istoty połączyć w całość. Aby to prościej zobrazować, w przeważającej większości myślimy, że jesteśmy żołnierzem, który idzie przez życie walcząc samotnie na pierwszym froncie. To błędne rozumowanie, bo jesteśmy raczej jak batalion wojska, który w zależności od tego jak jest „zarządzany” może błąkać się po pustyni, walczyć o nie swoje marzenia i cele, ale pod dobrymi komendami może osiągnąć spokój i szczęście wygrywając bitwę. W pojedynkę żołnierz nic nie zdziała, a już na pewno gdy nie zna podstawowego planu swoich przełożonych.

ogród Asket

Najważniejsze to znać swoje marzenia!

WIEM CO CHCĘ!

Zasadniczo jednym z najważniejszych elementów naszej osoby jest podświadomość, która w 90% kieruje naszym życiem. W większości ludzie nie zwracają na nią uwagi, bo kieruje naszymi systemami fizjologicznymi jak oddychanie, czy trawienie, jednak przeróżne badania naukowe i obserwacje wieloletnie przeróżnych społeczności dowodzą, że jest ona czymś więcej niż tylko nasze odruchy bezwarunkowe. Zwykle działamy na zasadzie impulsów naszej podświadomości, która zbiera informacje zarówno z naszych myśli (świadomości) jak i z otoczenia. Jeżeli poznamy mechanizm naszego działania i dobrze pokierujemy swoją podświadomością, możemy zmienić całkowicie nasze życie na plus i zrealizować nasze marzenia.

Mapa marzeń jest taką mapą dla naszej podświadomości, aby „zwróciła uwagę” na nasze pragnienia i to co MY jako świadome istoty chcemy.

róża aspirin w ogrodzie

Jak wiele jest osób, które błąkają się w życiu i nie wiedzą czego chcą i pragną. Jak wiele jest osób, które boją się marzyć!

  • Mapa Marzeń wyciąga naszą odwagę na pierwszy plan!

Dzięki temu, że musimy poświęcić trochę czasu na jej wykonanie – dajemy sobie możliwość przemyślenia swoich planów i marzeń i zastanowienia czego tak naprawdę chcemy. Podczas zbierania materiałów do mapy marzeń – tak jak w podstawowej „burzy mózgów” – na tym etapie już następuje nasza wstępna selekcja i wybór priorytetów.
Nawet ci, którzy chowają swoje marzenia pod poduszką, albo wyrzucają je do kosza z napisem „NIEREALNE” dają dzięki wykonaniu Mapy Marzeń swojej podświadomości bodziec do działania, że właśnie to, jest dla nas ważne i wszystko jest możliwe.

Cieniowania w Decoupage - Pittorico

Nasza podświadomość, z którą mamy utrudniony kontakt każde działanie, nawet małe i pozornie nieznaczące – zalicza do naszych sukcesów.
Najważniesze jest, aby dać jej znać, że to czego chcemy i pragniemy jest dla nas ważne.

Czym jest realnie Mapa Marzeń?

 

Zawieszki technika decoupage
  • Jest kolażem złożonym z różnych naszych ulubionych obrazków i napisów, dzięki któremy komunikujemy naszej podświadomości, że te informacje tu zawarte są dla nas ważne i na nie trzeba kierować uwagę.
  • Można Mapę Marzeń robić inaczej – malując, rysując, czy pisząc różne teksty, jednak w dzisiejszych czasach to obrazy są dla nas największym bodźcem do uwagi. Im piękniejsze i bardziej dla nas interesujące – tym lepiej.
  • Dlatego polecam, alby zwykle robić ją najlepiej na dużym kartonie w postaci wycinanki i wyklejanki. Możemy dla zobrazowania, że to my jesteśmy najważniejsi – na środku wkleić nasze zdjęcie. Reszta zależy od naszych marzeń i od celów. Wycinamy obrazki i hasła z przeróżnych magazynów i gazet, drukujemy z internetu różne symbole dla nas znaczące i wklejamy w ulubionych miejscach na Mapie.
  • Potrzebne więc będą oprócz obrazków: duży karton, nożyczki i klej (może być do decoupage). Przy czym nie ma znaczenia żadna forma mapy marzeń w połączeniu z chińską sztuką kreacji przestrzeni Feng – Shui o których piszą na różnych stronach www. Gdyby ktoś z tych osób napradę znał się na Feng Shui – nie napisałby tych głupot. Jest to bełkot dla skomplikowania prostej techniki, aby wyglądała na „bardziej naukową”.
Cieniowania w Decoupage - Pittorico

Darmowy Warsztat Krok Po Kroku – Mapa Marzeń – Na Facebooku

 

Jeżeli więc chcesz ten letni czas zaplanować swoje marzenia, aby się zrealizowały i jesteś na to gotowa:
zapraszam w najbliższy wtorek o godz. 19.00, na Facebook do grupy podaję linka: KOCHAM DECOUPAGE. (przed dołączeniem przeczytaj nasz regulami grupy i potwierdź!) Będziemy na darmowym warsztacie tworzyć Mapę Marzeń i sprawimy, że się spełni 🙂

Pozdrawiam z Wielkim Serduchem 🙂
Asket

Cieniowania w Decoupage - Pittorico

Zawieszka wykonana przez uczennicę Szkoły Decoupage na kursie decoupage malarskiego

Cieniowania wielokolorowe pittorico. Ewelina użyła papieru Asket z serii ED123

decoupage malarski
Podobają Ci się papiery Asket? Do  wtorku 14 lipca do godz. 24.00 jest  promocja 10% na papiery z serii ED.

Tutaj są informacje jak kupić ze zniżką

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top