Decoupage Blog i Szkoła Asket

Wiosenne Domki z Ptaszkami 3D czyli Kolażowe Mixed Media

Wiosenne Domki z Ptaszkami 3D czyli Kolażowe Mixed Media

Wiosenna inspiracja ptaszkowa mixed-media na dużych domkach

Romantyczne papiery Asket

Już jakiś czas temu na jednym z warsztatów stacjonarnych w pracowni trzy uczennice zrobiły wiosenne dekoracje z dużych skrzynek domków o wysokości 50cm.

sklep dekupz

Zadanie było trudne, bowiem wybrałam tylko dla nich motyw ptaszków jako element klasycznego decoupage. Reszta należała do nich. Wykorzystałyśmy papier klasyczny ED209 (już obecnie niedostępny), który został uwypuklony w technice decoupage 3d. Całość malowana oczywiście moimi farbami.

sklep dekupz

Wszystkie Panie wykonały samodzielnie swoje dekoracje w tym kompozycje, kolorystykę i wykończenie.

sklep dekupz

Dekoracje są duże, pracochłonne i oprócz struktur z pasty i mas, dziewczyny wybrały i wykonały samodzielnie wyciski z masy, które później pokolorowały. Może prace nie są idealne i wypracowane, ale wymyślone samodzielnie i podkreślam to, gdyż kompozycja w takich wypadkach jest kluczowa i nie polega na odtworzeniu 1:1 kompozycji trenera. Dzisiejsze kursy online (i nie tylko) z tzw. KITami to po prostu prawdziwe kity – niczego nie uczą oprócz kopiowania pracy trenera.

Romantyczne papiery Asket

Tutaj praca była dodatkowo utrudniona – a może ułatwiona, bo dekoracji wzorcowej nie było! Moja dekoracja nie powstała i do dzisiaj mam domek nieozdobiony czekający na swoją kolej. Może powstanie z niego coś innego? Domki z ptaszkami moich kochanych dziewczyn już powstały i nie będę ich kopiować 🙂

sklep dekupz

Dla urozmaicenia, jako dodatek do dekoracji powstały małe gniazdka z sizalu i malutkich styropianowych jajeczek.

Na dół domków, jako element rustykalny dziewczyny dokleiły małe drewniane serduszka dopasowane kompozycyjnie i kolorystycznie.

Romantyczne papiery Asket
sklep dekupz

I powstały 3 rustykalne lub vintagowe wiosenne dekoracje na bazie decoupage 3d, past i odlewów,  na drzwi lub na ścianę, które dzisiaj nazywają się mixed media. Moim zdaniem niczego nie miksowałyśmy i mediowałyśmy, lecz składałyśmy z elementów gotowych, ale co tam! Kiedyś adidasy też nosiło się na wfie, a że wyglądały jak trampki czy tenisówki – nikomu to nie przeszkadzało 🙂

Romantyczne papiery Asket

20 Kwietnia o godz. 20:00 zapraszam na spotkanie online na Facebooku

Jutro czyli w czwartek zapraszam Cię na spotkanie ze mną na żywo na fanpage Facebooka  TU LINK pt: Dlaczego Dzisiejszy Dekupaż Nie Decoupage i ogłoszę wyzwanie dla zapalonych decoupage, po którym będzie można otrzymać fajny prezent! – Zapraszam serdecznie!

transmisja na żywo
Przechodzę do sklepu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top