Decoupage Blog i Szkoła Asket

Uczymy się Prawdziwego Decoupage -Wyzwanie: Wycinanie!

Uczymy się Prawdziwego Decoupage -Wyzwanie: Wycinanie!

Uczymy się Prawdziwego Decoupage, dołącz do wyzwania na Facebooku!

Romantyczne papiery Asket

Dzisiaj, w świecie jednorazowych i szybkich dekoracji decoupage stał się techniką wiodącą prym, jednak jak może niewiele osób wie, ta piękna sztuka ma ponad 800 lat tradycji. Wymaga cierpliwości i precyzji, a przede wszystkim umiejętności, których nie nabywa się poprzez oglądanie setek filmików na youtube, a poprzez systematyczne i mozolne praktyki, między innymi wycinanie. Tak! Wycinanie jest atrybutem prawdziwego decoupage i jak nazwa wskazuje z wycinaniem się powinno je łączyć. Tymczasem od jakiś kilku ostatnich lat, producenci papierów ryżowych wmawiają ludziom, że jest to jedyny i najważniejszy element decoupage. – TO nie jest prawda.

sklep dekupz

Papier ryżowy jest dużym ułatwieniem w wykonywaniu dekoracji i ja sama także po niego sięgam, jednak decoupage to łączenie różnych wzorów papierowych z różnych źródeł i nie potrzebny jest tu specjalny papier – jeżeli chce się zrobić decoupage.

sklep dekupz

O zaletach papieru klasycznego w decoupage napiszę innym razem, dzisiaj chciałam skupić się na umiejętnościach manualnych, które tworzą się w każdej dziedzicie sztuki poprzez ćwiczenie. Nie bez powodu banalne powiedzenie – „ćwiczenie czyni mistrza” jest tu bardzo na miejscu. Szczególnie gdy chcemy robić decoupage, a nie chce nam się wycinać.

sklep dekupz

Jeżeli jesteś taką osobą (ja także nią byłam) to polecam zrobić to wyzwanie! Mdliło mnie na samą myśl wycięcia skomplikowanego wzoru, więc w pewnym momencie mojego decoupageowego doświadczenia postanowiłam, że:

przynajmniej przez miesiąc codziennie przez pół godziny będę wycinać

Zrobiłam to nie tylko przez miesiąc, ale przez całe dwa miesiące, ale nie obawiaj się! Nasze wyzwanie będzie trwało tylko 10 dni. Jeżeli Ci się spodoba, będziesz mogła kontynuować ćwiczenie i usprawnianie swoich dłoni i nadgarstków ile będziesz chciała.

Zasady wyzwania są proste: codziennie przez 30min. wycinamy do 30 kwietnia włącznie, aby nam było raźniej, codziennie każdy z nas wkleja dwa zdjęcia na naszą grupę na Facebooku pokazując swoje postępy: Dwa zdjęcia: przed wycinaniem – papier i po, np. jak ja to zrobiłam dzisiaj:

Dzisiaj wycięłam nowy papier z białą magnolią z mojej nowej kolekcji – już nie mogę się doczekać co z niego zrobię!

magnolia biała decoupage

Wyzwanie powstało po transmisji live, którą możesz zobaczyć tutaj na  fanpage Facebooka  natomiast wyzwanie jest na grupie tutaj: Grupa Asket.Blog na Facebooku. Jest tam więcej informacji. Możesz dołączyć do nas w każdej chwili! Wyzwanie ma Ci pomóc w ćwiczeniu zdolności manualnych oraz zdolności kompozycyjnych, które także podświadomie się kodują poprzez wycinanie różnych wzorów. Nawet nie wiesz, kiedy Twoje umiejętności się poprawią! Zapraszam serdecznie!

To moje wycinanie z wczoraj:

To papier z motywami herbaciano-kawowymi i babeczkami ED397

magnolia biała decoupage

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zamówić papier klasyczny w naszym sklepiku, w promocji w czasie wyzwania uruchomiłam kod kuponu promocyjny na wszystkie papiery klasyczne z serii: ED, BN i PR – 10% .

W podsumowaniu zamówienia w polu: kupon należy wpisać słowo: klasyczny

Romantyczne papiery Asket
Przechodzę do Sklepu z Papierami

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top