Decoupage Blog i Szkoła Asket

Kolorowa Przyjemność – Zestawy Farb Do Decou

Kolorowa Przyjemność – Zestawy Farb Do Decou

~~ Komfort Pracy Wyzwala Wolność ~~

Przygotowałam Dla Was Kilka Gotowych Zestawów Farb

Romantyczne papiery Asket

Każdy z nas kiedyś zaczynał. Pamiętam, jak rozpoczynając moją przygodę z decoupage miotałam się kupując coraz to nowe farby, które nie wykorzystane lądowały w koszu. Moje pierwsze niefortunne próby były z farbkami plakatowymi, które miałam wówczas w szufladzie. Jakże zdziwiłam się, gdy wykańczając pudełko lakierem cała farba zeszła mi pod pędzlem!

Wtedy to szybko pobiegłam do pobliskiego sklepu z artykułami szkolnymi i zakupiłam podstawowy zestaw farbek w tubkach. tzw. zestaw podstawowych kolorów do malowania: biały, czarny, czerwony, żółty, zielony i niebieski. Wszystkie jak najbardziej podstawowe: jak na kole barw i …. nieziemsko żarówiaste. Biały wykorzystałam od razu, czarny przydał się do przytłumiania kolorów i także się skończył. Najgorzej było z 4 ostatnimi, które wykorzystywałam może w 5%.

Romantyczne papiery Asket

Po jakimś czasie zorientowałam się, że podstawowe kolory farb jak najbardziej sprawdzają się, ale u artystów malujących obrazy, jednak dla osób wykorzystujących już istniejące motywy – czytaj decoupażystów – szczególnie lubujących się w tradycyjnym decoupage vintage – takie zestawy to porażka.

Romantyczne papiery Asket

Przez pewien czas próbowałam także kupować jedną dużą białą litrową farbę do drewna, do której dorabiałam sama kolory. Było lepiej, jednak dorobionego koloru nigdy nie umiałam dorobić ponownie z nowej farby, a apteczne odliczanie mililitrów poszczególnych kolorów czy pigmentów były frustrujące i szczerze mówiąc spisywanie takich receptur nie leży w mojej spontanicznej naturze. Lubię pracować i jednocześnie mieć komfort i zadowolenie. Do tego na kursach moi kursanci często pytali mnie jakich kolorów używam wskazując na gotowe dekoracje. Sami początkujący mieli problem z dorobieniem sobie kolorów na kursie. Wiele farb się przez to marnuje i nigdy nie wykorzystuje do końca. Zamykanie w słoiczkach zmieszanej łyżki farby także nie ma sensu.

Romantyczne papiery Asket

To powodowało u mnie frustrację. Zamiast się relaksować przy dekorowaniu,  ciągle myślałam od niewykorzystanych łyżkach farby, albo o tym, że nie pamiętam składu poszczególnych kolorów w kończącym się pudełku. Każdy kolor lubię mieć gotowy – od razu, zawsze lubię sięgać do tych samych ulubionych kolorów powtarzając je w różnych dekoracjach. Dlatego też najpierw zainteresowałam się farbami istniejącymi na polskim rynku hobbystycznym. Jeszcze nie myślałam o swoich farbach w tamtym czasie. Używałam wielu firm, których jakość była różna. Niestety ładne kolory nie idą w parze z jakością. Zdarzało się, że fajna farba była dla mnie zbyt transparentna, lub np. słoiki ciężko się zamykały. Niektóre firmy po przetestowaniu znikały z rynku polskiego. Wtedy to zaczęłam szukać alternatywy dla siebie i moich kursantów.

Romantyczne papiery Asket

110 Kolorów Farb Akrylowych z Palety Asket

Długo trwało, jednak zaczęłam sama komponować kolory do mojej palety farb współpracując z jedną firmą producencką. Powstało ponad sto kolorów ekologicznych farb akrylowych, które od dobrych kilku lat cieszą nie tylko mnie, ale moje kursantki w pracowni.

Najgorsze było nie znalezienie kolorów, ale wymyślenie tylu nazw, aby choć większość kojarzyła się z naturalnym kolorem.

Romantyczne papiery Asket

Oczywiście trudno znaleźć 15 nazw do odcieni kremowych kolorów. Niektóre jak np. krem orzechowy czy migdałowy są bardziej umowne, jednak niektóre kolory sprawdzałam czy wyglądają prawadziwie 🙂 np. Aromatyczny Imbir – jest takiego koloru jak mój ówczesny mielony imbir z torebki, ale trudno się domyślić jaki kolor ma Wiosenna Tundra 🙂

Romantyczne papiery Asket

Spośród 110 kolorów niektórym osobom po prostu trudno jest wybrać te właściwe. Szczególnie, gdy nie widziało się kolorów w rzeczywistości, albo gdy jest się początkującym decoupażystą. Dlatego przygotowałam dla Was kilka zestawów farb na początek. Można je zamówić już w sklepie internetowym poniżej podaję linka do sklepu z produktami i poszczególnymi farbami w zestawach.

Promocja do końca czerwca na Zestawy Farb Asket i Kurs Decoupage Podstawy I i II

  1. Zestaw Podstawowy – 10 kolorów dla osób zupełnie początkujących – to zestaw farb, które powinien mieć każdy początkujący decoupażysta. Jeżeli nie jesteś jeszcze decoupażystą, a chciałbyś zacząć swoją przygodę z decoupage, – wszstkie ważne podstawy omawiam w dwóch podstawowych kursach online na facebooku. Tutaj jest link do I cz     a tutaj do II cz.

  2. Zestaw Podstawowy – rozszerzony o 4 pastelowe kolory – dla początkujących lub trochę bardziej zaawansowanych w decou

  3. Zestaw Shabby – Vintage – to 12 kolorów farb w odcieniach zgaszonych, przytłumionych, rozbielonych w połączeniu z wypłowiałymi kolorami niebieskim, turkusowym, różowym, beżowym.

  4. Zestaw w Czerwieni – to 6 kolorów farb dla osób, które używają motywów kwiatowych – to zgaszone 6 kolorów czerwieni.

Romantyczne papiery Asket
SKLEP

Nowa Edycja Promocyjna na Kurs Decoupage Podstawy Decoupage Klasyczny cz. I i Technika Serwetkowa cz. II

Rozpoczynamy nowy nabór na kurs online w zamkniętej grupie na Facebooku: podstawy Decoupage Klasycznego oraz Techniki serwetkowej 14 godzin solidnej wiedzy teoretycznej i praktycznej omawiam w dwóch podstawowych kursach online na facebooku. Tutaj jest link do I cz     a tutaj do II cz.

  • Otwarte okno promocyjne do 30 czerwca na oba kursy ze zniżką zamiast 220 zł – 120 zł za każdy kurs!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top