Decoupage Blog i Szkoła Asket

Wiosenny Czajnik z gniazdkiem w Stylu Mocnego Vintage

Ostatnio mało robię dekoracji poza świątecznymi jajkami i bombkami, ale przy okazji robienia tegorocznych jajek pokusiłam się o ozdobienie starego emaliowanego czajniczka,

emaliowany czajnik - dzbanek do dekoracji decoupage

który stał już kilka lat na mojej półce „rzeczy do dekoracji na później” (czyt. na św. Nigdy). Chociaż on doczekał się finalnej odsłony.

Powyżej czajniczek tuż przed, zanim zabrałam się za jego dokładne „sfatygowanie”, bowiem postanowiłam udekorować go na bardzo staro czyli w stylu „vintage”

Motywy z ptaszkami i gniazdkami do decoupage

Tutaj znowu pokusiłam się o motywy ptaszkowo-gniazdkowe z mojego ostatniego papieru do wiosennych dekoracji, z serii W039S. Na zdjęciu powyżej wycięte motywy czekają na dopasowanie do powierzchni.

Papier do decoupage Asket design collection

dzbanek - czajnik emaliowany - jak ozdobić

Poniżej ja w trakcie ozdabiania i robienia ostatecznych domalunków:

dzbanek - czajnik emaliowany - jak ozdobić

I „tadam!” Taki oto czajniczek sobie zmalowałam. Poniższe zdjęcia robione były jeszcze przed świętami, stąd trochę świąteczne dekoracje wokół.

Kliknij poniżej na zdjęcie, aby je powiększyć:Dzbanek czajnik w stylu vintage z efektem zardzewiałego żelaza

I druga strona bardziej kolorowa.

Kliknij poniżej na zdjęcie, aby je powiększyć:

Dzbanek czajnik w stylu vintage z efektem zardzewiałego żelazaDzbanek został postarzony na kilka sposobów, między innymi za pomocą soli wytrawiających metal.

efekt soli patynujących w decoupageStyl Vintage jest specyficzny, dekoracja czy mebel we wnętrzu albo jest naprawdę zniszczona i stara, albo ma wyglądać jakby była stara, a nie postarzana sztucznie, co niestety nie jest prostą sprawą do zrobienia.

Poza tym nie każdy taki styl lubi. Mnie się akurat podobają rzeczy w stylu vintage we wnętrzu, ale w umiarkowanych ilościach.efekt soli patynujących w decoupage

**********

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, odbędzie się kurs podstawowy techniki decoupage klasyczny I stopień. W godz. 11-17.30 (cena 280 zł) można się zapisać tel.508 26 26 32 lub e-mailem.

W najbliższym tygodniu we wtorek i czwartek sklep będzie normalnie otwarty w godz. 13-19.00

pozdrawiam serdecznie i życzę fajnej pogody ducha na nowy tydzień

Asket

1 thought on “Wiosenny Czajnik z gniazdkiem w Stylu Mocnego Vintage”

  1. Witam, mam pytanie, czy można spożywać i pić bez przeszkód z polakierowanych przedmiotów? (talerze, kubki itp) Z góry dziękuję za odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top